A járvány miatt sem törték meg az 500 éves pucérhagyományt

Az eddig minden évben több ezer japán férfi számára megrendezett Hadaka Matsuri, vagyis „Meztelen Fesztivál” idén a járványhelyzet miatt sem maradt el.

A dél-japáni Okayamaban háborúktól és betegségektől függetlenül 500 éve rendezik meg minden évben a híres fesztivált. A hagyomány szerint a résztvevő férfiak, rendszerint több ezren, meztelenül mindössze egy ágyékkötő viselésével a templom jéghideg medencéjében mártóznak meg, majd a pap által tömegbe dobott kettő fabotért küzdenek meg. A legenda szerint, aki megkaparintja a megszentelt pálcát egy éven át szerencsés lesz. A fesztivál minden év februárjának harmadik szombatján zajlik le és rendszerint látogatókat is fogad.

Az járványhelyzet miatt idén azonban az esemény nem volt látogatható, a résztvevők számát pedig is 100 főben korlátozták.

2021. február 24. 15:26
Ruszin-Szendi Romulusz egykori vezérkari főnököt volt helyettese, Pintér Ferenc ezredes leplezte le: nepotizmussal, ...
Kocsis Máté szerint Magyar Péter hisztérikus kríziskommunikációba kezdett, miután Tarr Zoltán lebuktatta a Tisza Pár...
Magyarország a teljes behódolás politikáját folytatná az Európai Unióban, ha a Tisza Párt kormányzati pozícióba kerü...
Lovaskocsival mehetnek városnézésre, fürdőzhetnek és még freestyle-bemutatót is láthattak a résztvevők az idei Lengy...
Megvesztegethető embernek nevezte Ruszin-Szendi Romuluszt a volt barátja és helyettese - erről a Ripost számolt be. ...
Gúnyt űzött Charlie Kirk meggyilkolásából Márki-Zay Péter. Egy videóban viccelődött a jobboldali, amerikai influensz...
Csendes, sokat videojátékozik és feltehetőleg szélsőbaloldali nézeteket vall - ez derült ki eddig Charlie Kirk jobbo...