A mandátumokra váltott támogatottság alapján a Fidesz–KDNP korábbi 135 mandátumos többségét 148 mandátumra növelné a fennálló erőviszonyok mellett, amely a mandátumok majdnem háromnegyedével (74,4 százalék) újabb rekordot jelentene.
A baloldal mandátumszáma a tavaly áprilisban szerzett 57-ről harmincra csökkenne (a mandátumok 15 százaléka), mert a főváros azon választókerületeit is elveszítené, ahol 2022 áprilisában még győzni tudott.
A 106-ból mindössze két fővárosi körzetben maradna többsége a baloldalnak, a maradék 16-ban pedig már a Fidesz győzedelmeskedne, ahogy a Budapesten kívüli maradék 88 választókerületben is.
A baloldali pártoktól eltávolodókból a többi ellenzéki párt profitált.
A Mi Hazánk Mozgalom ma megduplázná korábbi választási eredményét, 12 százalékos támogatottságával stabil parlamenti erőnek számítana, ami 12 mandátumot jelentene.
Az ő képviselőcsoportjuk lenne a legnagyobb ellenzéki frakció, hiszen a jelenlegi csúcstartó DK-nak a harminc elérhető mandátumon osztoznia kellene a többi baloldali párttal.
A korábban három százalékot elérő Magyar Kétfarkú Kutya Párt pedig jelenleg a választók nyolc százalékát tudná megszólítani, amivel a „viccpárt” biztosan bejutna az Országgyűlésbe.
A 2022-es választás első évfordulója alkalmából március 27–29. között ezer fő telefonos megkérdezésével készült a reprezentatív közvélemény-kutatás. Az egyértelműség érdekében a tavaly összefogó baloldali pártokra a „2022-es választáson közös listát állító ellenzéki pártok” megnevezéssel kérdeztek rá az intézet kutatói.
Forrás: Magyar Nemzet / Címlapfotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán