A fertőzéseknek már a felét a brit variáns okozza Franciaországban

A koronavírusnak a korábbinál fertőzőbb brit variánsa okozza a fertőzések mintegy felét Franciaországban - közölte Jean Castex miniszterelnök csütörtök este heti sajtótájékoztatóján. A kormányfő ugyanakkor azt is jelezte, hogy a romló tendencia ellenére a kormány mindent megtesz egy újabb országos lezárás elkerülésére.

A brit variáns aránya múlt héten még csak 36 százalék, az azt megelőző héten pedig még csak 25 százalék volt, ezért a kormány a járványnak egy harmadik hullámától tart.

A miniszterelnök tájékoztatása szerint a százból az a húsz megye kerül "szoros megfigyelés" alá, ahol a 100 ezer lakosra jutó fertőzöttek aránya meghaladta a 250-et és "a kórházakban a nyomás a kritikus szintet közelíti".

Amennyiben a jövő héten tovább romlik a helyzet, március 6-től ezeken a helyeken is hétvégi karantént léptet életbe a kormány.

A húsz érintett megyéhez tartozik a Párizs körüli agglomeráció is, ahol 100 ezer lakosra csaknem 300 fertőzött jut.

Miután a fertőző variáns az északi Dunkerque városában és a francia Riviérán terjed a leginkább, ezen a két helyen a kormány már korábban lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el a következő hétvégékre péntek délután 6 órától hétfő reggel 6 óráig.

"Az egészségügyi helyet romlása ellenére mindent meg kell tenni az országos lezárás késleltetésére azért, hogy az oltásnak legyen ideje kifejteni a hatását" - hangsúlyozta a miniszterelnök, aki azt is elmondta, hogy területenként nagyon változó a helyzet, a nyugati

Bretagne-ban például az önkormányzati vezetők már a korlátozások feloldását szorgalmazzák.
Jean Castex jelezte, hogy az idősotthonok lakóinak nyolcvan százaléka, a 75 éven felettieknek pedig több mint negyede már megkapta az oltást, s március végéig kétharmaduk be lesz oltva.

A 65 éven felettiek számára április elején kezdődik az oltási kampány, s május közepére minden 50 éven feletti francia megkapja a koronavírus-elleni oltás legalább első dózisát.
Összességében eddig 2,6 millióan kapták meg legalább az első dózist, akiknek a fele már a második dózist is felvette.

Olivier Véran egészségügyi miniszter tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 25 403 új esetet jelentettek az előző napi 31 519 után, s az egy héttel ezelőtti 22 ezerhez képest.

A kórházban kezeltek száma szerdához képest csaknem háromszázzal csökkent, de továbbra is magas szinten stagnál: a 25 317 kórházban ápolt fertőzött közül 3430-an vannak intenzív osztályon. Az elhunytak száma 261-gyel nőtt az elmúlt 24 órában, a járvány kezdete óta több mint 85 ezren vesztették életüket a koronavírus szövődményeiben.

MTI/A címlapfotó: facebook.com//JCastexPM

2021. február 26. 08:08
A Fidesz a békét és a nyugalmat képviseli. „Tessék választani!” – írta a miniszterelnök.
Mégis mi van abban a programban, amit háromszázan írnak, és ennyire kell titkolni? Az már csak a kisebbik kérdés, ho...
Tavasz óta gőzerővel készül a Tisza Párt programja, de a részleteket még nagyon sokáig titkolni akarják Magyar Péter...
Nagy Ervin szerint nem kell mindent elmondani, mert azt az ellenfelek félreértelmezhetik vagy felhasználhatják – így...
Orbán Viktor miniszterelnök szerda este a Karmelita kolostorban hivatalában fogadta Moshe Kantor urat, az Európai Zs...
Állami intézmények informatikai rendszerét hekkelte meg egy Pest vármegyei tinédzser.
Magyar Péter teljesítené Brüsszel elvárását és elvágná az orosz energiahordozóktól hazánkat. A tiltás egy átlagos ma...
Megölték Donald Trump egyik fontos támogatóját, Charlie Kirk politikai véleményvezért.
Megölték Donald Trump egyik fontos támogatóját, Charlie Kirk politikai véleményvezért.