A dollárbaloldal migránskvótákat akar, miközben megpróbálja letagadni az egészet

A baloldali politikusok tovább fogják folytatni a bevándorláspárti politikájukat, illetve továbbra is kiállnak majd a brüsszeli szavazások során a migránskvóták mellett, a belpolitikai haszonszerzés érdekében itthon pedig azt fogják kommunikálni, hogy nem is léteznek migránskvóták – mondta el Deák Dániel az Origónak adott interjúban. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte, hogy ezeknek a politikusoknak a bevándorlás és a kvóták kérdésében kisebbségi az álláspontja, még a saját szavazóik sem értenek velük egyet, így igyekeznek úgy tenni, mintha ez a kérdés nem is létezne. A szakértő arról is beszélt, hogy az amerikai baloldali körök erőteljesen bevándorláspártiak, és elvárják a magyarországi baloldaltól, hogy ennek megfelelően politizáljon - írta meg az Origo.

Az elfogadott kötelező migránskvóta óriási felháborodást okozott Európában, és sorra vállalják fel az országok, hogy nem akarnak kötelező kvótát. Mi az oka, hogy a brüsszeli elit és a dollárbaloldal továbbra is tagadja a kvóta létezését, vagy legalábbis próbálja annak jelentőségét csökkenteni?

A balliberális oldal a 2015-ös migrációs válság óta tagadja, hogy léteznének tervek a kötelező betelepítési kvótára, és a most elfogadott migránskvóta kapcsán is úgy tesznek, mintha semmi sem történt volna.

Vélhetően érzékelik, hogy a bevándorlás és a kvóták kérdésében kisebbségi az álláspontjuk, még a saját szavazóik sem értenek velük egyet, így igyekeznek úgy tenni, mintha ez a kérdés nem is létezne.

Ez gyakorlatilag egy valóságtagadás, mely taktika az elmúlt években nem vált be nekik, hiszen a választókat nem lehet becsapni, ők igenis tisztában vannak a valós folyamatokkal. A balliberális oldal így csak egy egyre szűkülő buboréknak kommunikál, ami a csökkenő támogatottságukon is meglátszik.


Hogyan álltak hozzá a baloldalon eddig, és hogyan most a migránskvótához?

A balliberális oldal belföldön tagadja a kvóták létezését, ugyanakkor Brüsszelben folyamatosan megszavazzák, illetve kampányolnak a kötelező kvóták mellett. Ez is jól mutatja, hogy a magyarországi balliberális oldal kvóta- és bevándorláspárti, ugyanakkor míg belföldön erről hallgatnak, addig a hasonlóan gondolkodó brüsszeli közegben már felvállalják az álláspontjukat.

A 2015-ös migránsválság kitörése után néhány hónapig még itthon is őszintén beszéltek, a bevándorlást álproblémának tartották, a kvótákat pedig támogatták; Gyurcsány Ferenc is amellett érvelt, hogy szerinte Magyarország be tudja fogadni ezeket az illegális migránsokat.

Fotó: police.hu

A döntéssel megteremtődött a lehetőség arra, hogy Nyugat-Európából ezután migránsokat tudjanak áttelepíteni minden uniós országba. Ha valaki nem engedelmeskedik, migránsonként 22 ezer euró büntetést kell fizetni. Mi a gond ezzel, és hogyan hathat Európa jövőjére?

A bevándorlás hatására Nyugat-Európában jelentősen nőtt a bűnözés mértéke, a bevándorlók nem tudtak integrálódni, párhuzamos társadalmak jöttek létre. Ezt a problémát nem szétteríteni, hanem megoldani kellene, a kötelező kvótákkal márpedig az előző történik. Emellett szintén komoly probléma, hogy a migránskvóta egyfajta meghívólevélként is működik, hiszen ha egy bevándorló azt hallja, hogy érkezhet bárhova az Unión belül, úgyis szétosztják majd a tagállamok között. Ez az intézkedés tehát tovább fogja ösztönözni a bevándorlást.

Mi áll a háttérben? Ismert ugyanis, hogy Soros György és fia is a migráció nagy híve. Várható a jövőben a jelenleginél is nagyobb nyomás a tekintetben, hogy minél több migránst fogadjon be Európa?

A háború miatt jelenleg Európában kisebb figyelem hárul a bevándorlásra, így a Soros-hálózat és az általuk mozgatott brüsszeli politika így abban gondolkodhat, hogy itt az idő arra, hogy átverjék a döntéshozatalon a migránskvótát.

Az alábbi összeállításban az látható, ahogyan Soros György arról beszél, hogy az illegális migránsok befogadása kötelessége az európai embereknek:


Ugyancsak fontos szempont számukra, hogy a kvóta véglegesítése még az EP-választás előtt megtörténjen, hiszen attól tartanak, hogy a júniusi voksoláson átalakul a brüsszeli politika, megerősödnek a bevándorlásellenes erők.

Alexander Soros világossá tette, hogy ő még az apjánál is politikusabb, tehát a korábbiaknál is agresszívebben beavatkozhat majd az egyes országok belpolitikájába, illetve még erősebben dolgozhatnak majd annak érdekében, hogy minden országra ráerőltessék a migránsok befogadását.

Szabó Rebeka baloldali politikus elmenekült az újságírói kérdések elől, és korábban több baloldali képviselő is kifejtette, hogy szerinte jó dolog a migráció. Miért támogatja a baloldal ezt a döntést?

A külföldi finanszírozási botrány megmutatta a baloldal kapcsán, hogy ők nem a maguk urai.

Az rendeli a nótát, aki fizeti a zenészt, tehát a balliberális oldalt a külföldi finanszírozók mozgatják.

Ezek a baloldali amerikai körök márpedig erőteljesen bevándorláspártiak, és elvárják a magyarországi baloldaltól, hogy ennek megfelelően politizáljanak.

Mi várható a jövőben a dollárbaloldal politikusaitól?

Nem várok változást, tovább folytatják a bevándorláspárti politikájukat, illetve továbbra is kiállnak majd a brüsszeli szavazások során a migránskvóták mellett, a belpolitikai haszonszerzés érdekében itthon pedig azt fogják kommunikálni, hogy nem is léteznek migránskvóták.

 

 

2023. június 21. 16:02
Akinek Zelenszkij fontosabb, mint a kényszersorozás során agyonvert Sebestyén József és a családja, az ne papoljon n...
Újabb szörnyű képsorok készültek Ukrajnában a kényszersorozásról.
Denisz Smihal ukrán miniszterelnök benyújtotta lemondását, az erről szóló, kézzel írott nyilatkozatát kedden tette k...
Egy hajszálon múlott, hogy újabb fordulatot vegyen az élete.
A Fidesz európai parlamenti képviselője, Dömötör Csaba új bejegyzést osztott meg közösségi oldalán, melyben a Tisza ...
A videót látva feltehetően rengeteg vért vesztett.
Lengyel tulajdonú üzemet ért orosz dróntámadás az ukrajnai Vinnicjában, többen megsebesültek, közülük ketten súlyosa...
Magyar családok százait érinti a háborús konfliktus, a veszteségek mértéke sokkoló.