Fotó: Mandiner
Így például a PC szerette volna elérni, hogy az NBH munkatársai rendszeresen publikáljanak a Népszabadságban, a HVG-ben, a Magyar Narancsban és a Figyelőben.
Többek között „demokráciaértelmezési írások” és „Mi lett volna, ha” jellegű írások publikálását kezdeményezték. Az anyagban kitértek arra, hogy „pár hirdetőoszlopra és buszmegállóba az első nyilvános elemzés kikerül, hogy a járókelők elolvashassák”.
Hajmeresztő, de úgy gondolták, hogy az NBH évkönyveit a titkosszolgálat munkatársai forgalmasabb tereken osztogathatnák.
Tevékenysége keretében a PC a Magyar Nemzet 2009-es információi szerint a Jobbikra és a Magyar Gárdára is „rádolgozott”. A lap szerint nem csupán a két szervezet, hanem az azok élén álló személyek, különösen Vona Gábor, a Jobbik elnöke és a gárda alapítója is látókörbe került a Nemzetbiztonsági Hivatal és a PC közös ténykedése során.
Ez azért is pikáns, mert Gyöngyösi Márton még 2006-ban, Vona Gábor hívására érkezett a Jobbikba, ahogy arról a Spirit FM Harcosok klubja című műsorában vallott nemrégiben. Gyöngyösi tehát akkoriban maga is Somogyiék titkosszolgálatok részére végzett vizsgálódásának tárgya lehetett, míg ma már a Jobbik elnöke tanácsadóként számít a korábban pártját a szélsőségek közé soroló liberális politikusra.
Visszatérve Somogyi pályájára, a Political Capital vezetője a sokéves tanácsadás után, az MDF balliberális, „bokrosi” fordulatát követően a parlamenti ciklus végén, a 2010-es választás előtt végül kampányfőnökként és képviselőjelöltként csatlakozott az egykori konzervatív párthoz.
Az MDF utolsó országos listáján az első tíz helyen Somogyi mellett két SZDSZ-es politikus, Retkes Attila pártelnök és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes is helyet kapott. Bokros Lajos miniszterelnök-jelöltségével végül 2,7 százalékot értek el, és nem jutottak be a parlamentbe. A következő négy évben előbb az MDF, majd az SZDSZ is megszűnt.
Néhány évvel később Somogyi az ATV műsorvezetője lett. 2013 szeptemberétől vállalta a Fórum nevű politikai műsor vezetését. Külön érdekesség, hogy Somogyi Gréczy Zsoltot váltotta, aki akkoriban lett a Gyurcsány-párt szóvivője.
„Készült az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének megbízásából” – ez a felirat jelent meg a Közös értékeink című videó végén, amelyet a Nyugati Pályán nevű Facebook-oldal tett közzé 2021 márciusában.
A reklámnak is beillő anyag egy olyan, erősen egyoldalú, kormányellenes kampány része volt, amelyet amerikai adófizetői pénzekből, az USA helyi követségének megbízásából a Splendidea Communications nevű cég hajtott végre. A cég ügyvezetője Szabados Krisztián, aki 2019 nyarán úgy döntött, hogy húsz év után megválik a Political Capitalban lévő tulajdonrészétől.
Fontos megemlíteni, hogy a Splendidea volt ügyvezetője, illetve közvetett tulajdonosa Somogyi Zoltán.
Végül, de nem utolsósorban, nehéz a véletlen művének tekinteni, hogy Somogyi nemrégiben Pankotai Lilivel, az elmúlt hetek botrányos tüntetéseinek egyik hangadójával találkozott a Megafonhoz tartozó Bohár Dániel által közölt képek tanúsága szerint. Pankotai, aki az utóbbi időben Donáth Anna momentumos EP-képviselő mellett is feltűnt Brüsszelben, mostanában rendszeresen be nem jelentett tüntetéseket indít a karmelita kolostor közelébe, amelyeken agresszívan próbálják ledönteni egy építési terület kordonjait.