2025. december 15. hétfő, Valér
1°C Budapest

Barátja kisfiát zaklatta szexuálisan egy férfi

A férfi fenyegetések útján kényszerítette szexuális cselekményre a kisfiút, a friss ítélet szerint hosszú időre rács mögé kerülhet.
Tenyek.hu
2021. április 14., szerda 10:41
Vágólapra másolva!

A nem jogerős ítélet szerint a férfi bizalmas kapcsolatot alakított ki gyermekkori barátjának fiúgyermekével, akit 8 és 9 éves kora között közös lakóhelyükön több alkalommal szexuálisan zaklatott és fenyegetéssel szexuális cselekmény végzésére, illetve annak eltűrésére kényszerítette - számolt be róla a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség.

Az elsőfokon eljárt Szolnoki Törvényszék a férfi szexuális erőszak miatt 15 év szabadságvesztésre, 10 év közügyektől eltiltásra ítélte és végleges hatályú foglalkozástól eltiltásra ítélte.

Fotó: MTI/Rosta Tibor

Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője felmentés érdekében jelentett be fellebbezést. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú bíróság ítélete megalapozott, a kiszabott szabadságvesztés tartama arányos és a foglalkozástól eltiltás alkalmazására is törvényesen került sor.

Az ügyben másodfokon a Szegedi Ítélőtábla jár el.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk