
„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek
2019-ben több mint 200 milliárdos tartalékkal adtam át Budapestet, ebből a Városháza tartaléka októberben 200 milliárd volt, 160 milliárd értékpapírban, negyven készpénzben, úgyhogy ehhez hozzá sem adtuk az intézmények hétmilliárdos megtakarítását – fogalmazott Tarlós István az Indexnek adott interjúban. Kitért arra is, hogy a főváros iparűzési adóbevétele 2019 óta 107 milliárddal nőtt. Tarlós szerint nem stimmel Karácsony helyettesének, Kiss Ambrusnak az a kijelentése, miszerint Budapest az államkassza nettó befizetőjévé vált.
„Csak a kasszában hagyott 200 milliárdot és az iparűzési adóbevétel-növekményt összeadva már látható, ez az állítás nem stimmel” – emelte ki a volt főpolgármester, hozzátéve, hogy az iparűzési adó is egy állam által átengedett adó.
A volt főpolgármester Karácsony Gergely munkája kapcsán megjegyezte: az elmúlt négy évben szinte semmi ígéret nem teljesült, önálló fejlesztés nem indult, nem épültek P+R parkolók és az útfelújítások terén sem dolgoztak le semmit a hátrányból.
A szolidaritási hozzájárulás befizetése nem választás kérdése
– szögezte le Tarlós István azzal kapcsolatban, hogy Karácsony Gergely nemrég kijelentette: a főváros nem fizeti tovább a szolidaritási adót. Emellett szerinte a jelenlegi főpolgármester feminin típusú férfi, mivel problémákkal szembesülve azonnal másokra mutogat, a sajtó képviselői elől bujkál és Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettest tolja eléjük rendszeresen a kellemetlen ügyekben.
A lakosságra, ezen belül középiskolásokra is bízni, majd hétszázalékos támogatottságra hivatkozva lezárni a Lánchidat csalás. Egy népszavazás érvényességéhez is legalább 25 százalékos részvétel szükséges
– hangoztatta Tarlós István. Ismert: Karácsony Gergely a mindössze 136 ezer kitöltést elérő Budapesti Lakógyűlés eredményére hivatkozva akarja lezárni a Lánchidat. A korábbi városvezető hangsúlyozta: a híd rendeltetésszerű használata szigorú szakmai kérdés.

Fotó: MTI/Mónus Márton
A főpolgármester szociológus, érthető, ha a közvélemény-kutatás jobban lázba hozza, mint a közlekedésszervezés. Ám elvileg azért vannak a tanácsadói, hogy ilyen szakmai kérdésekben szóljanak neki: hamarosan fel kell újítani majd a Petőfi, azután az Árpád hidat
– rögzítette Tarlós. Mint jelezte: a Lánchíd lezárása eddig azért volt úgy-ahogy zökkenőmentes, mert minden fővárosi Duna-híd átjárható. Szerinte ha a 100, illetve 107 ezres napi forgalmú két nagy hidat hosszú időre egymás után lezárják, akkor közlekedési káosz várható Budapesten, és akkor nagyon hiányzik majd a Lánchíd 35 ezres áteresztő kapacitása.
Karácsony Gergelynek a kormány ellen indított támadásairól szólva Tarlós István megjegyezte, hogy a főpolgármester volt az, aki – talán nem egyértelműen saját elhatározásából – egyik nap a földbe taposta kommunikációjával a kormányt, másik nap már együttműködést kért és pénzt.
Gyurcsány Ferenc pártja abban a helyzetben van, hogy adott esetben bármikor meg tudja akadályozni a főpolgármesteri szándékot. Gyurcsány Ferenc ugyan feltehetőleg nem túlzottan kedveli a főpolgármestert, de épp a napokban nyilatkozta, hogy a DK-sokat mégis a főpolgármester támogatására biztatja. Számára valószínűleg a közgyűlési többség megszerzése és uralása a prioritás, ha ez csak Karácsony pajzsra emelésével sikerülhet, akkor úgy
– húzta alá Tarlós.
Mint arról korábban az Origo beszámolt, miután Gyurcsány Ferenc a kormánnyal szembeni határozottabb fellépést követelt, április közepén a főpolgármester a „tettek mezejére lépett", s bejelentette, bizonyos adókat nem fizetnek be az államkasszába, továbbá közigazgatási pert is indítanak a szolidaritási hozzájárulás növekménye miatt. Mondván: nincs pénz. Időközben kiderült, Budapestet valóban csődközeli helyzetbe kormányozta a vezetése, a nyár folyamán olyan likviditási problémája lehet, amit nem tud egyedül megoldani – írja a lap.
A főváros által összerakott táblázat szerint már júliusban hatvan milliárdos, augusztusban akár 86 milliárd forintos mínuszban is lehet a budapesti büdzsé. A fenti körülmények miatt ez valóban a fizetésképtelenséget jelentheti, s a jelek szerint ezt maga a városvezetés is beismerte már tavasszal.

„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek

Frei Tamás kérdést intézett a miniszterelnökhöz, Orbán Viktor nem maradt adós a válasszal

Orbán Viktor: Lesz 14. havi nyugdíj

Azok a bizonyos „nevüket nem vállaló fideszes források" – Miért olyan gyanús a Direkt36 „tényfeltáró” cikke?

A balliberálisok azért szurkolnak, hogy ne legyen békecsúcs Budapesten

Tüntetett a Fidelitas a Tisza titkos központja előtt: "Ez nem a mi háborúnk!"

Lázár János: Átb…sztak minket!

Fordulat a Mol finomítójában történt tűzeset nyomozásában

Magyar Péterék hazugságokba menekültek az ukrán adatbotrány miatt

Nagy Márton: a kormány számára a magyarok egészsége kiemelt prioritás

Gulyás Gergely: Tiszás adóemelés helyett bér- és nyugdíjemelés

Gulyás Gergely: a szociális ágazatban jövőre 15 százalékos béremelés lesz, a nevelőszülőkre fordított forrásokat megduplázzák