Újabb újságíró vált a gyilkos téma áldozatává

Újabb újságírót gyilkoltak meg Mexikóban - jelentette be helyi idő szerint hétfőn az ország déli részén fekvő Guerrero állam ügyészsége.

 

Fredid Romant Chilpancingo városában lőtték agyon; támadói motorkerékpárról nyitottak tüzet rá.

Roman 35 éve dolgozott újságíróként, és a közelmúltban oktatási és belpolitikai témákban publikált. Korábban La Realidad címen lapot is alapított, de az azóta megszűnt.

Az Article 19 nevű jogvédő szervezet szerint idén már 14 újságírót öltek meg Mexikóban, ami rekordnak számít. Legutóbb egy héttel ezelőtt gyilkoltak meg egy újságírót az ország északnyugati részén.

A Riporterek Határok Nélkül nemzetközi szervezet tavaly sorozatban harmadik éve Mexikót nevezte meg az újságírók számára a legveszélyesebb országnak. 2021-ben hét újságírót öltek meg Mexikóban. A gyilkosságok hátterében a legtöbbször kábítószerkartellek állnak.

Címlapfotó: Twitter/New York Post

2022. augusztus 23. 11:41
A Tisza Párt gazdasági kabinetjének adóemelési terveire Szalai Piroska miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán...
Hiába tett meg mindent a nyáron Magyar Péter, hiába az országjárás, nem tudta növelni táborát. A Fidesz digitális ho...
Tímea először megrémült, majd szakemberhez fordult.
Ismét egy kamera buktatta le a perverz férfit.
Vascsővel, kalapáccsal, baltával és karddal verte rendszeresen a feleségét egy mezőkövesdi férfi. A nőt többször le ...
Zsarolni és megtörni Orbán Viktort, zsarolni és megtörni Magyarországot. Ez az, amit az ukránok akarnak és csinálnak...
Lausanne-ban szó szerint elszabadult a pokol.
A hormonok, a libidó és a rutinok mind alakítják, mikor a legintenzívebb az intimitás.
A Tisza-gyűlés 80 százaléka megszavazta a Tisza-adót, Tarr Zoltán bólogat, de szerinte most nem lehet róla beszélni....