Trump rendelete: megszűnik a harmadik, X kategória az amerikai útlevelekben

Donald Trump elnök végrehajtói rendelete felszámolja a Biden-kormányzat lépéseit a nem bináris identitások elismerésére az útlevelekben és más kormányzati dokumentumokban. Az új szabályozás szerint a szövetségi kormány csak két nemet – férfit és nőt – fog hivatalosan elismerni. David Pressman bukott amerikai nagykövet is rendszeresen kiállt a nemi sokszínűség mellett. Nem csak ő távozik Magyarországról, de az amerikaiak is visszatérnek a hagyományos nemekhez a dokumentumaikban. Hazánkban az alaptörvény rögzíti, hogy az anya nő, az apa férfi - írta a Magyar Nemzet.

A szövetségi kormány két nemet, a férfit és a nőt fogja elismerni egy olyan végrehajtói rendelet alapján, amelyet Donald Trump elnök hétfőn írt alá, közölte a CNN. A rendelet visszafordítja a Biden-adminisztráció azon erőfeszítéseit, hogy kiterjesszék a nemi identitás megjelöléseit, beleértve az útleveleket is.

Mostantól kezdve ez lesz az Egyesült Államok kormányának hivatalos irányelve: csak két nem létezik, férfi és nő

– mondta Trump hétfőn az elnöki beiktatási beszédében, ezzel is megkezdve egyik kulturális kampányígérete beteljesítését.

Fotó: Donald J. Trump X-oldala

A „Nők védelme a nemi ideológiai szélsőségtől és a biológiai igazság visszaállítása a szövetségi kormányban” című rendelet azt mondja, hogy „a nemek nem változtathatók meg, és azok az alapvető és megdönthetetlen valóságon alapulnak”.

Minden kormányhivatal biztosítja, hogy a hivatalos dokumentumok, beleértve az útleveleket, a vízumokat is, „pontosan tükrözzék a tulajdonos nemét”, ahogyan az a végrehajtói rendeletben szerepel.

Emellett a szövetségi börtönöket, menekültszállókat, szexuális erőszak áldozatainak menedékhelyeit és egyéb közösségi helyszínek üzemeltetőit arra utasítják, hogy megfelelően különítsék el és védjék meg az egynemű tereket a magánélet érdekében. A munkavállalói nyilvántartások is alkalmazkodnak majd a végrehajtói rendelethez, ahogyan a szövetségi minisztériumok kommunikációja is.

Az ügynökségek többé nem hirdetik a gender ideológiáját kommunikációs csatornákon és egyéb üzeneteken keresztül

– mondta egy tisztviselő, hozzátéve, hogy felülvizsgálják a támogatásokat és a szerződéseket annak biztosítása érdekében, hogy „a szövetségi alapokat ne használják fel a genderideológia támogatására”.

Fotó: budapesti amerikai nagykövetség Facebook-oldala

Pressman, a Budapest Pride résztvevője

A Magyarországot folyamatosan támadó és az amerikai–magyar kapcsolatoknak rengeteg kárt okozó David Pressman is kiállt a nemi sokszínűség mellett.

A dicstelenül távozó volt amerikai nagykövet budapesti ténykedése alatt rendszeres résztvevője volt a különböző érzékenyítő felvonulásoknak. Minden ilyen eseményre szakított időt. A Budapest Pride felvonuláson is részt vett. Magyarországon az alaptörvény rögzíti, hogy az anya nő, az apa férfi.


Trump rendet tesz

Donald Trump végrehajtói rendelete felszámolja a Biden-adminisztráció azon erőfeszítéseit, hogy befogadóbbak legyenek az amerikai polgárok nemi azonosulása terén.

2022-től kezdve az amerikai állampolgárok X neműként is megjelölhették magukat az útlevelekben. A megjelölésnem nem kellett egyeznie a polgársági okmányokon vagy a személyi igazolványon szereplő nemmel, és orvosi dokumentációra sem volt szükség a nem megváltoztatásához.

Mi támogatjuk minden ember szabadságát, méltóságát és egyenlőségét – beleértve az LMBTQI+ személyeket is

– olvasható a tárca weboldalán.

Később, abban az évben az amerikaiak elkezdhették megváltoztatni a nemi azonosítójukat a társadalombiztosítási hivatalnál anélkül, hogy orvosi igazolást kellett volna bemutatniuk. Azonban nyilvántartási rendszer továbbra is csak a férfi vagy nő megjelölést teszik lehetővé, bár a hivatal azt mondta, hogy politikájuk és rendszereik fejlesztésén dolgoznak, hogy támogassák az X megjelölést is.

Összességében a Trump-féle végrehajtói rendelet visszafordítja a Biden-adminisztráció által megkezdett erőfeszítéseket a nemek sokszínűségének elismerésére, és visszatér a kizárólagosan férfi vagy nő kategóriához a kormányzati dokumentumokban, többek között az útlevelek esetében is.

2025. január 21. 12:34
Szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt folytat eljárást a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Vizsgálódik a német ügyészség az állatvédelmi törvény lehetséges megsértése miatt egy bajorországi tóban a fürdőzőke...
Magyar középiskolás diákokkal végzett közös kísérleteket az űrhajós.
A büfések megélhetését veszélyezteti az óriási pusztítás.
Sztáray Péter biztonságpolitikáért és energiabiztonságért felelős államtitkár berendelte csütörtökön Ukrajna budapes...
„Zelenszkij emberei kényszersorozással viszik el az embereket, erőszakot alkalmaznak. Egy magyar férfi meghalt. Magy...
időjárás-jelentés, 2025. július 10., csütörtök dél
ELFOGÁS - Megerőszakolhatott egy 16 éves lányt egy kínai férfi Debrecenben. Pénzt is adott a tinédzsernek az együttl...