Tömeges vasúti baleset történt Újfehértónál - Videó

Traktorral ütközött két személyvonat a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Újfehértónál kedden - közölte a Mávinform a vasúttársaság honlapján.

Azt írták: a baleset délután fél négykor történt, az ütközéstől az egyik vonat kisiklott.

Tájékoztatásuk szerint a baleset idején a fénysorompó jól működött, a közút felé tilos jelzést mutatott.

A katasztrófavédelem helyszíni információi szerint a mezőgazdasági vontató előbb egy személyvonattal, majd egy szemből érkező másik szerelvénnyel is ütközött.

A balesetben az egyik szerelvény mozdonya és két kocsija teljesen, a harmadik kocsi részben futott le a sínekről, míg a negyedik vagon a síneken maradt. A másik vasúti szerelvénynek csak a mozdonya károsodott. A két vonaton összesen mintegy húsz utas tartózkodott - tették hozzá.

Győrfi Pál az Országos Mentőszolgálat szóvivője az eset után elmondta, hogy tömeges vasúti balesethez riasztották a mentőket. Tizenhárom mentőegység sietett a helyszínre és két mentőhelikopter is.

"Tömeges baleseti egység is indult. Az első visszajelzések alapján a traktort vezető férfi életét vesztette. A sérültek száma viszont úgy tűnik, hogy 5-6" – tette hozzá a mentők szóvivője. Jelenleg zajlik a helyszínen az ellátás.

A Mávinform felhívta a figyelmet: a helyszínelés és a műszaki mentés ideje alatt a záhonyi fővonalon Hajdúhadház és Újfehértó között pótlóbuszok járnak, ezért 60-90 perccel hosszabb menetidőre kell számítani.

Fotók: katasztrófavédelem

2021. április 20. 14:51
Felújítják a Keleti Pályaudvart, a munkálatok augusztus 25-én kezdődnek és szeptember 20-ig tartanak. Az egy hónapon...
Már most sok helyen burjánzik a parlagfű, lassan virágzik is, ami rengeteg embernél okoz komoly allergiás tüneteket....
Kitörték a fogait, megrugdostak és megvertek egy idős asszony Ózdon. Egy rablópáros rontott be a nyugdíjashoz és pén...
A játszótéren egy kislánynak és az utcán egy nőnek mutogatta magát egy 50 éves férfi a Balatonon. A gyerek nem esett...