A nyergesújfalui horgásztelek tulaja még 2017 őszén engedte meg a csalónak, hogy a kertben álló házban lakjon. Ezzel azonban nem volt feljogosítva, hogy az ingatlan felett rendelkezzen.
Ez egészen 2019 májusáig nem is okozott problémát – derül ki az ügyészség beszámolójából.
Ekkor az ismerősein keresztül megismert egy a tavak környékén telket venni készülő személyt.
A telek tulajdonosának adta ki magát, és 2,5 millió forintért fel is ajánlotta azt a gyanútlan áldozatnak, aki bele is ment az üzletbe. Már akkor, ott lehúzta a csaló 600 ezer forinttal, ennyit kért ugyanis foglalóként.
Hogy teljesen profinak tűnjön és ne keltsen gyanút a vevőben, még egy hivatalosnak tűnő okiratot is küldött neki „Kerthasználati bérleti jogviszony átadása” címmel. Ilyen tanúsítvány azonban nem is létezik.
A fennmaradó összeget több részletben szerezte meg a megtévesztett vevőtől, akinek volt, hogy a felesége, volt, hogy egy ismerőse vitte el a pénzt.
Csakhogy itt nem állt meg a csaló. Egy másik házaspárnak is felkínálta a telket, majd ugyanezzel a módszerrel próbálta őket is meglopni.
2019 augusztusában azonban az igazi tulajdonos kitette a szélhámos szűrét, ez azonban nem hátráltatta abban, hogy másnap 1,4 millió forintot még lenyúljon az átvert üzletfelektől, sőt később még további 300 ezer ütötte a markát több részletben.
Az Esztergomi Járásbíróság az elkövetőt 1 év 10 hó börtönbüntetésre, 2 év közügyektől eltiltásra, 115 ezer forint összegű vagyonelkobzásra ítélte, valamint a polgári jogi igényt előterjesztő sértettek részére okozott kárt, így 1,2 millió, illetve 1,8 millió forintot fizessen meg a magánfeleknek.
Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette, vádlott három munkanapot fenntartott a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.
A címlapfotó illusztráció (police.hu)