A texasi székhelyű Colossal Biosciences kutatói helyi idő szerint hétfőn jelentették be, hogy az óriásfarkas DNS-mintáiból kiindulva, klónozás és génszerkesztés eredményeként a közelmúltban három farkaskölyök jött világra: a Romulus és Remus névre keresztelt hím kölykök hat hónaposak, Khaleesi, a nőstény kölyök pedig három hónapos. Ben Lamm, a cég vezérigazgatója "hatalmas mérföldkőnek" nevezte az eredményt.
A kutatók a valaha Észak-Amerikában élt és az utolsó jégkorszak végével kihalt óriásfarkas egy 13 ezer évvel ezelőtt élt példányának fogát és egy 72 ezer évesre becsült koponyát felhasználva "teremtett" egészséges, "modernkori" óriásfarkaskölyköket - közölte Lamm, kiemelve: "régen azt mondták, a kellőképpen fejlett technológiákat gyakorlatilag nem lehet megkülönböztetni a varázslattól. Ma a Colossal Biosciences csapata lerántja a leplet a varázslat egy részéről, illetve arról, hogy ez a munka milyen hatással lehet a fajmegőrzési erőfeszítésekre."
Az óriásfarkas "feltámasztása" úgy vált lehetővé, hogy a tudósok vérsejteket vettek egy szürkefarkastól, az óriásfarkas legközelebbi, ma élő rokonától, és ezeket a sejteket különböző pontokon genetikailag módosították. Az így kapott örökítőanyagot hozzáadták egy kutyából származó petesejthez, majd az így létrejött embriókat állatokba ültették be. A génszerkesztés során az óriásfarkas fajspecifikus jellemzőire - a nagy termetre, a vastag, világos színű bundára és az izmos állkapocsra - fordítottak kiemelt figyelmet.