Blunt - aki VI. György király, majd leánya, a 2022-ben, 70 évi uralkodás után elhunyt II. Erzsébet királynő képzőművészeti tanácsadója is volt - ezután kizárólag művészettörténészi munkájának szentelte életét, abban a meggyőződésben, hogy a brit elhárítás titokban tartja múltját.
Másfél évtizeddel később azonban, 1979-ben Margaret Thatcher akkori konzervatív párti miniszterelnök a londoni alsóházban név szerint említette a szovjet kémek között, és ezután megfosztották a Sir előnév viselésére jogosító lovagi címétől is, amelyet 1956-ban kapott.
A brit nemzeti levéltár kedden nyilvánosságra hozott dokumentumai szerint az MI5 annyira komolyan vette az egykori szovjet hírszerző múltjának titokban tartásáról szóló egyezséget, hogy Blunt beismerő vallomása után kilenc évig a királynőt sem tájékoztatták személyes képzőművészeti szakértőjének korábbi kémtevékenységéről.
Az iratokból kiderül az is, hogy amikor 1973-ban beszámoltak az uralkodónak Blunt kémmúltjáról, a királynő "nagy nyugalommal, a meglepetés jele nélkül" vette tudomásul a tájékoztatást.