
„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető a Világgazdasági Fórum (WEF) keretei között találkozott a Coca-Cola, a LEGO, az Apollo Tyres, az AstraZeneca, a Dell Technologies és a Greenlabs vezetőivel, majd arról számolt be, hogy ezen cégek döntő többsége rendelkezik valamilyen beruházással hazánkban, sőt újabbakat tervez. "A LEGO, a Coca-Cola, az Apollo Tyres, az AstraZeneca mind olyan vállalatok, amelyek Magyarországra a termelés vagy a kutatás-fejlesztés szempontjából globális vagy európai központként számítanak" - mutatott rá.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: "a világ legnagyobb vállalatai mind nagy megelégedettséggel beszélnek a magyarországi beruházási körülményekről, kifejezetten értékelik a politikai stabilitást és az alacsony adókat, rendkívül elismerően beszélnek a magyar munkaerőről, annak lojalitásáról és képzettségéről".
"A mai napon folytatott tárgyalások alapján is nyugodtan merem mondani, hogy ugyanúgy, ahogyan a tavalyi esztendőben megdöntöttük a Magyarországra érkező beruházások rekordját, ez az idén is meg fog dőlni" - szögezte le. "Bár még csak január van, és ez elhamarkodott kijelentésnek tűnhet, de látván és belülről ismervén azokat a tárgyalásokat, amelyeket ma is folytattunk, az elkövetkezendő időszakban több százmilliárd forintnyi újabb magyarországi termelő és kutatás-fejlesztési beruházást fogunk tudni bejelenteni" - húzta alá.
Forrás: MTI/a címlapfotó illusztráció: Szijjártó Péter hivatalos Facebook-oldala

„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek

Frei Tamás kérdést intézett a miniszterelnökhöz, Orbán Viktor nem maradt adós a válasszal

Orbán Viktor: Lesz 14. havi nyugdíj

Azok a bizonyos „nevüket nem vállaló fideszes források" – Miért olyan gyanús a Direkt36 „tényfeltáró” cikke?

A balliberálisok azért szurkolnak, hogy ne legyen békecsúcs Budapesten

Tüntetett a Fidelitas a Tisza titkos központja előtt: "Ez nem a mi háborúnk!"

Lázár János: Átb…sztak minket!

Fordulat a Mol finomítójában történt tűzeset nyomozásában

Magyar Péterék hazugságokba menekültek az ukrán adatbotrány miatt

Nagy Márton: a kormány számára a magyarok egészsége kiemelt prioritás

Gulyás Gergely: Tiszás adóemelés helyett bér- és nyugdíjemelés

Gulyás Gergely: a szociális ágazatban jövőre 15 százalékos béremelés lesz, a nevelőszülőkre fordított forrásokat megduplázzák