Szentkirályi Alexandra hozzátette, ezt az elvet az alaptörvényben is több ponton rögzítették.
A magyar társadalom elkötelezett a fogyatékos emberek védelme és a társadalmi esélyegyenlőség elősegítése mellett - fogalmazott.
Kifejtette: a kormány kiemelt feladata, hogy elősegítse a fogyatékos emberek számára a minél teljesebb élet lehetőségét, és biztosítsa a speciális igényeikhez igazodó lehetőségeket akár az oktatásról, az egészségügyről vagy a munkaerőpiacról van szó.
Úgy értékelte: ennek meg is van az eredménye, hiszen "fogyatékos embertársaink szállítják nekünk a különböző kiemelkedő eredményeket, legyen szó a kultúra, a sport, a tudomány területéről", és a családi életben, a mindennapokban is sikeresen helyt tudnak állni.
Emlékeztetett: az elmúlt 10 év alatt 800 millió forinttal nőtt a fogyatékossággal élő embereket képviselő szervezetek költségvetési támogatása, a fogyatékosságügyi szervezetek és a kormány között pedig folyamatos az együttműködés, aminek köszönhetően megvalósult a közügyek akadálymentes gyakorlása is.
Példaként említette, hogy a kormányinfókon évek óta van jelnyelvi tolmácsolás, de a mostani nemzeti konzultációt is akadálymentessé tették.
Beszámolt arról is, hogy világszinten 600 millió ember él valamilyen fogyatékossággal, Magyarországon mintegy egymillióan érintettek.
A kormányzati politika fontos megállapítása az, hogy ha "munka van, minden van" - mutatott rá a kormányszóvivő, aki fontosnak nevezett minden olyan kezdeményezést, amely szakmát tud adni a fiatalok kezébe.