Hozzátette: a vendégéjszakák számának növekedése Magyarországon 150 százalékkal haladta meg az uniós átlagot, a versenytársakat minden mutatóban felülmúlta az ország. Tavaly minden korábbinál több, 18 millió turistát fogadtak a magyarországi szálláshelyek, ez 11 százalékos növekedés 2023-hoz képest, ezen belül 9,3 millió belföldi, és 8,7 millió külföldi vendég érkezett - ismertette.
A turisták által eltöltött 44,2 millió vendégéjszakán belül nagyjából 50-50 százalékos a belföldiek és külföldiek aránya.
A kiemelkedő eredmények okaként az elnök az adatvezérelt turisztikai döntéshozatalt, az influenszer-kampányokat, és a budapesti repülőtér magyar tulajdonba kerülését emelte ki. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren tavaly nagyjából 17 millió utas fordult meg az előzetes adatok alapján, ami több mint 17 százalékos növekedést jelent - jegyezte meg.