A választmányi tag kérdésre elmondta, hogy 2021. november végén járt le a felmentési ideje, és ekkor szűnt meg a jogviszonya. Arról is beszámolt, hogy az Orbán-kormány által bevezetett Nők40 programnak köszönhetően ment nyugdíjba, és azóta tanárként már nem dolgozik, bár erről eddig sosem beszélt.
Sokszor azt lehetett kiérezni a megnyilvánulásaiból, mintha ő is tanítana, és nem nyugdíjasként, hanem aktív tanárként, a pedagógusok kollégájaként tevékenykedne. Egy nem aktív pedagógus tagságát a PDSZ alapszabálya nem zárja ki – világítottak rá.
Kitértek arra is, hogy noha Nagy Erzsébet élt az Orbán-kormány által bevezetett kedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőséggel, a Nők40 programmal, nem élt a kormány által kínált másik lehetőséggel, amely szerint a nyugdíja megtartása mellett továbbra is tanítson, ehelyett a tiltakozások szervezését választotta.
Az egykor Pécsett dolgozó Nagy Erzsébet folyamatosan mozgott a helyi oktatásügyben, 1997-ben például azzal került a médiába, hogy megvádolta a konkurens pécsi pedagógus-szakszervezet vezetőjét.
Nagy szerint a másik szakszervezet azért maradt a háttérben a helyi iskolabezárások idején, mert a másik szakszervezeti vezető a munkahelyén a pécsi közoktatási bizottság elnökének a beosztottja volt.
Nagy 2000 augusztusában azért emelt szót, mert szerinte rövidebb szünidő és egy héttel korábbi tanévkezdés, illetve a június végi érettségiztetés miatt a pedagógusoknak biztosan nem marad idejük a szokásos nyári pihenésre.
Ezért kilátásba helyezte, hogy a jogszabályok szerint az alapszabadságuk egynegyedét a tanárok az általuk választott időben fogják kivenni, ami minden bizonnyal tanítási időre fog esni.