Orbán Viktor: még várható kiterjedtebb vihar, de a hétvégére fellélegezhetünk. Vigyázzunk egymásra!

Az előrejelzések szerint szerdán is várható még kiterjedtebb vihar, de a hétvégére fellélegezhetünk. Vigyázzunk egymásra! - írta Orbán Viktor miniszterelnök kedd esti Facebook-bejegyzésében, amelyben köszönetet mondott a MÁV-Volán Csoport Haváriaközpontjában dolgozóknak a kitartó munkájukért.

A kormányfő a látogatást tett a haváriaközpontban, az erről feltöltött videóban elmondta, hogy a vasúti közlekedést onnan próbálják baj esetén működőképes állapotba hozni. "Itt inkább fiatalemberek dolgoznak, lelkesek és elszántak" - mondta a miniszterelnök.

"Az, hogy hétfő este éjszaka sikerült sokat javítani a helyzeten, az leginkább az ő személyes elkötelezettségüknek köszönhető. Meg is köszöntük a munkájukat, de úgy látom, hogy a meló nem ért véget, mert az előrejelzések szerint ma is várható még olyan vihar, amely különösen a Pécs-Budapest vonalon, aztán utána Szolnok felé haladva okozhat nehézségeket" - közölte Orbán Viktor.


Hozzátette: egy dolog biztos, hogy az itt dolgozó embereken nem múlik semmi. "Innen vezénylik azokat az autóbuszokat is, amelyekkel a vasúti járművekbe beszorult utasokat szoktuk kimenteni és juttatjuk el őket a célállomásokra. Ez a szíve-közepe a védekezésnek havária idején" - fogalmazott a kormányfő.

Orbán Viktor közölte: akik itt az előrejelzéssel foglalkoznak, úgy számolnak, hogy a keddi és a szerdai nap még nehezebb lesz és utána talán könnyebbé válik a helyzet.

MTI/Fotók: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

2025. július 09. 07:40
A Tisza Párt gazdasági kabinetjének adóemelési terveire Szalai Piroska miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán...
Hiába tett meg mindent a nyáron Magyar Péter, hiába az országjárás, nem tudta növelni táborát. A Fidesz digitális ho...
Tímea először megrémült, majd szakemberhez fordult.
Ismét egy kamera buktatta le a perverz férfit.
Vascsővel, kalapáccsal, baltával és karddal verte rendszeresen a feleségét egy mezőkövesdi férfi. A nőt többször le ...
Az Ellenpont tényfeltáró cikke szerint egyre több jel mutat arra, hogy Tseber Roland Ivanovics kárpátaljai képviselő...
Szerintük, ha az ellenzék nyer, akkor Magyarország visszatér a verseny mezőnyébe.
A Tisza Párt szakértője, Raskó György is elismerte, hogy bajban vannak, “megtorpant” a Tisza – hívta fel erre a figy...
Súlyos közlekedési baleset Hódmezővásárhelyen szerdán.