Orbán Viktor hanuka ünnepén: Magyarország a béke szigete, ahol minden zsidó honfitársunk biztonságban élhet

Levélben köszöntötte a magyarországi zsidóságot Orbán Viktor miniszterelnök hanuka ünnepe alkalmából - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke csütörtökön.

Az év legsötétebb napjain meggyújtott hanuka-gyertyák arra emlékeztetnek, hogy a leghosszabb éj sem tarthat örökké, és még a legnehezebb időszakoknak is vége szakad egyszer - írta Orbán Viktor, hozzátéve: ez az üzenet különösen fontos most, amikor Európa-szerte erősödik az antiszemitizmus, melynek következtében ártatlan embereket érnek támadások pusztán származásuk és hitük miatt.

Jó érzéssel tölt el, hogy Magyarország ezekben a nehéz időkben is a béke szigetét jelenti a világban, ahol minden zsidó honfitársunk biztonságban élhet és ünnepelhet - fogalmazott a kormányfő.

Fotó: MTI/ Máthé Zoltán

Engedjék meg, hogy Magyarország miniszterelnökeként tisztelettel köszöntsem Önöket a fény ünnepén, és azt kívánjam, hanuka csodája hozza el a várva várt békét is mindannyiunknak!

- zárul Orbán Viktor ünnepi levele, melyet idén is a hazai zsidó szervezetek vezetőinek kézbesítettek.

2023. december 07. 09:32
A Tisza Párt újabb hazugsága bukott meg. Radnai Márk alelnök egy belső levelében fideszes titkosszolgálati akcióval ...
Kapitány István útja az impexektől vezetett a Shellig. Tavaly tavaszi kiugrása után nem is annyira meglepő, hogy a T...
„Nem akarunk háborút, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénzét Ukrajnába küldjék. De a nyomás nő. Mindent bevetnek. Br...
Összegörnyedve, magzatpózban feküdt a magyar hegymászó több mint 4700 méter magasan a Himaláján, nem tudott megmozdu...
family
Szervezeti pszichoterrorként jellemezte a Tisza Párt belső működését Arató Miklós, a nagykállói Tisza Sziget volt ka...
Testközelből láthattak mentőhelikoptert leszállni a látogatók a Szent Imre Kórház tetején, beteg nem volt rajta, mer...
Tízmilliárd forintos beruházást jelentett be Szijjártó Péter. Egy magyar-szerb tulajdonú építőipari vállalat hoz lét...
Az aláírásgyűjtés lényege, hogy világosan kimondjuk, hogy nem küldünk katonákat, fegyvert és pénzt a háborúba - ezt ...