Orbán Balázs: Nem hagyjuk, hogy Ukrajna tönkretegye a magyar gazdákat!

Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója szerint súlyos veszély fenyegeti a magyar mezőgazdaságot. Az Európai Bizottság és Ukrajna közötti új szabadkereskedelmi megállapodás-tervezet ugyanis elfogadása esetén brutális versenyhátrányba hozná a magyar gazdákat.

A magyar kormány továbbra is határozottan ellenzi az ukrán mezőgazdasági dömpinget, és fenntartja a nemzeti importtilalmat. Ezzel kapcsolatban a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebookon tett közzé részleteket.

Ukrajna tönkre akarja tenni a magyar gazdákat – nem fogjuk hagyni!

– írta Orbán Balázs, aki szerint veszélyes szakaszba lépett az Európai Bizottság és Ukrajna közötti szabadkereskedelmi tárgyalás, amely súlyos fenyegetést jelent a magyar mezőgazdaság számára.


Felhívta a figyelmet arra is hogy Brüsszel és Kijev elvi megállapodást kötött a 2016-os DCFTA (Deep and Comprehensive Free Trade Area; Mélyreható és átfogó szabadkereskedelmi övezet) felülvizsgálatáról, amelynek következtében az ukrán mezőgazdasági termékek dömpingszerűen áraszthatnák el az uniós piacokat, miközben nem kellene megfelelniük az EU szigorú szabályainak.

Cukor, búza, baromfi, tojás, kukorica, méz — drasztikusan megnőne az importmennyiség

- figyelmeztet a politikai igazgató, hozzátéve, hogy számos termék rekordkvótát kapna, sőt, bizonyos árucikkek akár korlát nélkül érkezhetnének az EU-ba, miközben Ukrajna csak 2028-ig vállalja a szabályok fokozatos átvételét, és jelenleg semmilyen következménye nincs a szabályszegésnek.

Orbán Balázs szerint Brüsszel egyértelműen Ukrajna érdekeit helyezi előtérbe, miközben a közép-európai országok, köztük már Lengyelország is felháborodott a tervezet láttán.

A magyar ellenzék viszont hallgat, sőt, a Tisza Párt képviselői még bátorítják is a gazdákat, hogy készüljenek az olcsó ukrán árukra.

A politikai igazgató leszögezte: a magyar kormány továbbra is fenntartja az ukrán mezőgazdasági termékekre vonatkozó nemzeti importtilalmat, és világossá tette: csak olyan termék léphet az uniós piacra, amely maradéktalanul megfelel az EU-s szabványoknak.

Borítókép: Orbán Balázs Facebook-oldala

2025. július 03. 17:47
Szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt folytat eljárást a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Vizsgálódik a német ügyészség az állatvédelmi törvény lehetséges megsértése miatt egy bajorországi tóban a fürdőzőke...
Magyar középiskolás diákokkal végzett közös kísérleteket az űrhajós.
A büfések megélhetését veszélyezteti az óriási pusztítás.
56 éves? Ugyan már! Keleti Andrea akár tíz évet is letagadhatna. Bomba alak, dögös megjelenés, és most új szenvedély...
family
A „Holnap hajnalig” titkai, amit eddig senki sem tudott! Hogyan lett a magyar slágerből világot hódító himnusz? Japá...
family
Nem vágyik vissza a város zajába.
Az igazi szépség nem a tükörképben, hanem a magabiztosságban rejlik – vallják egyre többen, köztük olyan világsztáro...
family
Ismét botrány Azahriah körül! Drog, alkohol, öngyilkosság, ezekre buzdítja szövegeiben a népszerű énekes, főként kis...
family