Ma már szinte nincs is olyan ember, aki nem viszi magával a telefonját, mikor álomra hajtja a fejét, emberek százmillióinak teljesen bevett szokásává vált ez, és nem is tudatosul bennünk, mekkora hibát követünk el ilyenkor.
Kutatások támasztják alá, hogy ha túl sokat nyomkodjuk a mobilunkat, az negatív hatással van a szervezetünkben zajló folyamatokra: felboríthatja a biológiai óránkat, hormontermelésünket, de akár a szívritmusunkat is.
Tudományosan igazolt ténynek tekinthető, hogy ha a készülékkel alszunk, könnyebben lehetnek rémálmaink, vagy alakulhatnak ki alvási nehézségeink.
Az okostelefonok néhány funkciója kényszeres tevékenységgé válhat idővel, ugyanis sokak számára ismerős az a kisördög, ami ott kalapál az agyunkban, hogy görgessünk lefelé, ellenőrizzük az üzeneteinket, vagy újra és újra ráfrissítsünk egy adott oldalara. Nehéz leállni, de komoly gondokat okozhat, ha nem vagyunk rá képesek, ugyanis később alszunk el, az alváshiány pedig krónikus betegségek kialakulásának egyik fő tényezője.