Jaku, aki apa, nagyapa és dédapja volt, évtizedekig önkéntesként dolgozott Sydney-ben, a Zsidó Múzeumban, és áprilisban ünnepelte 101. születésnapját.
"Az élet olyan, amilyen szeretnétek, hogy legyen. A boldogság nem hullink ránk az égből. Boldog akarsz lenni? Bármikor az lehetsz. Amikor ezt a számot a karomra tették, akkor lassú halálra ítéltek. Mégis túléltem, amiért nagyon hálás vagyok” - mondta a múzeumnak adott tavalyi interjújában.
Adolf Hitler hatalomra kerülését követően kirúgták a gimnáziumból 13 éves korában csak azért, mert zsidó volt. Apja gépészmérnök volt, akinek próbált a nyomdokaiba lépni az elbocsájtását követően. Öt év tanulást követően egy másik városban, távol a szüleitől sikerült leérettségiznie, de úgy döntött, hogy meglátogatja családját 1938 novemberében.
A döntést, hogy meglepi szüleit a 20. házassági évfordulójuk alkalmával, a fiatal éveinek egyik legnagyobb hibájának tekinti. Amikor hazatért, családja már elrejtőzött, és miután az éjszakát gyermekkori ágyában töltötte, arra ébredt, hogy egy náci csoport törte rá az ajtót, akik aztán veréssel keltették fel. Megölték szeretett házi tacskóját, Lulut, felgyújtották a házat, és horogkeresztet próbáltak a karjába vésni.