
Emberölés történt Miskolcon
A legtöbb helyen letört faágak, kidőlt fák adtak munkát a tűzoltóknak. Sok fa utakra, házakra, kerítésekre, autókra és elektromos vezetékekre dőlt, a szél épületek tetőszerkezetét is megrongálta. A fővárosban egy rendelőintézet, egy óvoda és egy posta tetejét bontotta meg, és volt, ahol kidőlt fa vagy épületről lehulló cserép rongált meg autókat. Ugyancsak Budapesten és Székesfehérváron jelzőlámpákat szakított le a viharos szél, a Pest megyei Dabason és a Győr-Moson-Sopron megyei Nyúlon pedig elektromos vezetékekre dőltek fák. Sok riasztás érkezett Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyéből, Alattyánban például nagyfeszültségű vezeték szakadt el.

Az érintett területeken folyamatosan dolgoznak a tűzoltók. Az OKF a károk felmérését javasolja a lakóingatlanok körül, és azt kéri, hogy a leszakadt elektromos vezetéket, sérült közműveket, veszélyesen megdőlt fákat a 112-es segélyhívón jelentsék be.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szinte az egész országra első- vagy másodfokú riasztást adott ki. A honlapjukon látható figyelmeztetés szerint csak néhány délnyugati járást nem érint a viharos időjárás.
MTI/Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Emberölés történt Miskolcon

Egyik balhé a másik után tört ki Devecserben, nőt is ütöttek, vasrudak is előkerültek

Akár mínusz 19 Celsius-fok és havazás - Betör a tél Magyarországra

Vészhelyzet a magyar légtérben, vasárnap délután riasztották a Liszt Ferenc-repülőteret

Rendkívüli hír érkezett a szigetszentmiklósi eltűnt személyről, abbahagyták a keresést

Dráma a Hajdú-Bihar vármegyei Lidlben, kiürítették az áruházat

Brutális horror Szegváron: Holtan találtak egy mozgáskorlátozott férfit

Elszabadult egy autós Pirtón, videón a rombolás

Csodás égi jelenségek és együttállások várnak ránk idén

Súlyos baleset történt a hódmezővásárhelyi szánkópályán

Jelentkezett a 1,5 milliárdos kárt okozó férfi a pusztító mosonmagyaróvári tűz után

17 éves fiú ölt Szabolcsban, áldozatára gyújtotta a házat - újabb részletek derültek ki