A Tisza Párt EP-delegációjának vezetője azzal kezdte a válaszát: „az első dolog az lenne, hogy hogy mindenféleképpen azt gondolom, hogy sikerült jól beilleszkednünk nemcsak a Néppárti közegbe, közösségbe…”
Ekkor a műsorvezető közbevetette, „tehát mint az óvodai beszoktatás”, mire Tarr Zoltán helyeselt és hozzáfűzte, hogy „nem is volt annyi sírás és annyi veszekedés, mint egy óvodai beszoktatásnál”.
– Nagyon kedves fogadtatásban volt részünk és nagyon intenzíven és keményen sikerült bekapcsolódnunk a munkába – hangoztatta a Tisza Párt EP-képviselője.
Magyar Péter emberének szavai a teljes alávetettséget tükrözik, amivel a magyarfóbiás Manfred Weber néppárti vezetőnek tartoznak, amiért felvették a Tisza képviselőit a frakcióba.
Kötelezettség a néppárti álláspont képviselete
Tarr Zoltán nem először tárja fel őszintén a Néppárthoz fűződő viszonyrendszerüket. A Tisza Párt EP-delegációvezetője tavaly októberben arról beszélt a Republikon Intézetnek adott interjúban, hogy nincs önálló véleményük, „ezért sok szempontból valóban a néppárti álláspontra támaszkodunk, ami egyfajta kötelezettség is, és ez megint abból fakad, hogy ha valaminek a tagjai vagyunk, akkor ne kérdőjelezzük meg folyamatosan azt, hogy a tagságunkból fakadó és vállalt kötelezettségeket, álláspontokat hogyan és milyen módon képviseljük”.
A Tisza Párt uniós politizálásáról szólva egyértelművé tette, hogy „több olyan kérdés van, ahol a néppárti álláspontot elfogadtuk és elfogadjuk, és ezeket az álláspontokat magunkévá tesszük”.