Magyarországon véget ért a koronavírus harmadik hulláma a magas átoltottságnak köszönhetően, de hazánkban közel 30.000 hunytak el a koronavírus szövődményeiben. A világ ismét nagy érdeklődéssel figyeli a 178 millió embert megfertőző és 3,8 millió emberéletet követelő koronavírus-járvány eredetét kutató vizsgálatokat.
A The National Pulse talált rá egy, a Science magazinban még 2017-ben megjelent cikkre, amely azt állította, a Vuhani Virológiai Intézetnek „minden denevérekből kinyert génje megvolt” ahhoz, hogy a jelenlegihez hasonló SARS-vírust fejlesszenek ki.
A kínai kutatócsoport akkoriban patkósdenevérekből vett mintákból 11 SARS-jellegű vírust mutatott ki, amelyek hasonlítottak az emberek között terjedő variánsra. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Kínában már a 2002-es SARS-járvány kitörése óta vizsgálják a vírustörzset, azóta kínai beszámolók szerint denevérek ezreitől vettek az elmúlt időszakban mintát. A The National Pulse amerikai lap állítása szerint egy ideig a Vuhani Virológiai Intézet honlapján is elérhető volt a cikk, azonban azt már törölték. Az amerikai lappal ellentétben a laborszivárgás-elméletét a WHO szakemberei nem tartják elképzelhetőnek.