Kivégeztek egy kínai óvónőt, miután 25 rábízott gyereket mérgezett meg

Egyikük 10 hónap után belehalt a mérgezés miatt kialakult szervi elégtelenségekbe.

Kivégezték a héten Kínában azt az óvodai gondozónőt, aki mérget tett a felügyeletére bízott gyerekek ételébe, megölve egy gyereket - jelentette pénteken a kínai állami média.

Vang Jun 2019-ben, nátrium-nitráttal követte el tettét, miután szóváltásba keveredett egy munkatársával. A rá bízott 25 gyereket a mérgezett étel elfogyasztása után kórházba vitték, egyikőjük pedig 10 hónap után belehalt a mérgezés miatt kialakult többszörös szervi elégtelenségbe.


Vang korábban - ugyanezen a módon - a férjét is megpróbálta meggyilkolni, ám nem járt sikerrel.

A nőt 2020-ban ítélte halálra a közép-kínai Henan tartomány bírósága, a fellebbezést pedig elutasították.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Jóllehet a pekingi vezetés nem tesz közzé adatokat az ügyben, emberi jogi szervezetek szerint Kínában évente több ezer embert végeznek ki, azaz többet, mint a világ többi részén összesen.

Az ázsiai országban az utóbbi években nőtt az óvodások és iskolások ellen elkövetett támadások száma, melyek zömét késekkel felfegyverkezett, az utólagos vizsgálatok eredményei szerint pszichésen sérült emberek hajtják végre.

Forrás: MTI

2023. július 14. 13:38
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
időjárás-jelentés, 2025. július 19., szombat
A legnagyobb magyar zenei ikonok őszintén mesélnek életükről. További részletek a Tények Pluszban 18.45-kor a TV2-n!
family
A vadállat brutálisan megtámadta a nyugdíjas férfit, végtagjait is széttépte. További részletek a Tényekben 18.00-ko...
Razsó Zoltánt a helyiek jól ismerik. Egyértelműen állítják: együttműködik az SZBU-val (Ukrán Biztonsági Szolgálat), ...