Kétségbeestek az ukránok: még mindig nincs garancia arra, hogy Orbán veszít

A Magyar Péter mellett egyértelműen kiálló Pravda szerint Orbán Viktor elbukott a melegekkel és az ukránokkal szemben, de a lap csalódottan vette tudomásul, hogy nincs garancia a Fidesz vereségére - részletezte a Mandiner.

Orbán Viktor veszített a melegek és az ukránok ellen – állítja a Budapest Pride-ra fókuszáló nagy összeállításában a Pravda. Az ukrán lap „Magyarország egyik legfontosabb független médiumának vezércikkéből” indult ki, azaz a HVG publicisztikájából, amely szerint „a Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete”.

Még mindig nincs garancia arra, hogy Orbán Viktor és pártja, a Fidesz elveszíti a választásokat. Kilenc hónap van hátra a szavazásig, ez hosszú idő a politikában

– szomorkodik az ukrán szerző, aki ráadásul azzal vádolja a kormányt, hogy a törvényeket is megszegheti a hatalom megtartása érdekében. Mindezt úgy, hogy közben a publicista éppen az illegálisan megtartott LMBTQ-felvonulást ünnepli.

A fotó illusztráció: Volodimir Zelenszkij X oldala

„Tagadhatatlan, hogy Orbán nagy lépést tett a vereség felé” – reménykedik a Pravda munkatársa, aki ezt követően hosszasan dicséri Magyar Pétert, sőt, meg is védi a Tisza Párt elnökét, mondván, ő bizony nem állt ki a Pride mellett. Ez persze nem igaz: Magyar Péter Facebook-bejegyzésében egyértelműen támogatta a botrányos jelenetekkel tarkított rendezvényt.

A Pravda narratívája persze érthető: az ukránok az EU-csatlakozásuk érdekében mindent bevetnek Magyarország ellen, és mivel a Voks2025 egyértelműen megmutatta, hogy a magyarok elutasítják Kijev tagságát, a kormányváltásban láthatják az egyetlen reményt Volodimir Zelenszkijék.

Valerij Luncsenko, a Magyarországgal fenntartott kapcsolatokért felelős csoport társelnöke korábban egyértelműen kimondta:

a Fidesz retorikájához képest a magyar ellenzék sokkal nagyobb mértékben támogatja Ukrajna EU-tagságát, álláspontja ukránbarát. Ha az ellenzéki erők hatalomra kerülnek 2026-ban, Magyarország részéről nem lesznek további akadályok a kijevi csatlakozás kapcsán.

2025. július 02. 14:42
Ideiglenes kitelepítéseket rendeltek el a helyi hatóságok az egyesült államokbeli Észak-Karolinához tartozó több szi...
A klímaváltozás miatt annyira visszahúzódott az észak-olaszországi Lombardiában fekvő egyik legnagyobb gleccser, a V...
Semmit nem tett Karácsony Gergely a budapesti lakhatási válság enyhítéséért – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, ak...
Magyar Péter közölte, hogy nem Orbán Viktor akar békét, hanem Ursula. Nem szabad kánikulában annyit a napon lenni – ...
Újabb adással jelentkezett a Harcosok órája, amelyben Kovács Zoltán és Menczer Tamás voltak a műsorvezető Német Balá...
Az Egyesült Államok külügyminisztere ünnepi nyilatkozatban köszöntötte Magyarországot augusztus 20-án. Marco Rubio h...
Kocsis Máté szerint a Tisza Párt elnökének az a baja a Fidesszel, hogy nincs benne.
A bejelentés után a rendőrség azonnal intézkedett.
Otthagyták a biztos állásukat, és állítják: kapcsolatuk sosem volt erősebb.