Kárpátalján feltartóztatott hadköteles korú férfiakat tartanak bezárva különböző laktanyákban

Törvénytelenül tartják fogva, ezért feljelentést akar tenni, amiatt, hogy elkapták - mondta az M1-nek nyilatkozva egy férfi, akit Kárpátalján tartóztattak fel. Az aktuális csatorna csütörtöki műsorában elhangzott: hadköteles korú, már elfogott helyiek is arra panaszkodnak, hogy bezárva tartják őket különböző laktanyákban, miután "horogra akadtak" a hadkiegészítőknél.

Joszip Babics, egy elfogott kárpátaljai férfi úgy nyilatkozott, hogy Csapra vitték be a határőrlaktanyába, június 28. óta erőszakkal ott tartják. Hozzátette: a papírjai leellenőrzése nélkül került oda, hogy mozgósítsák. Nincs joga senkivel sem találkozni, a jogaiban korlátozva van - mondta. Hozzátette, arra kötelezik, hogy akarata ellenére szolgáljon, így nem tudja gondozni az ápolásra szoruló feleségét. Soha nem esett át katonaorvosi vizsgálaton, az online rendszerben azonban már az szerepel, hogy alkalmas a katonai szolgálatra, ezeket az adatokat meghamisították - panaszkodott.

A határőrök és a toborzók által működtetett kárpátaljai ellenőrző pontok még maradni fognak jó ideig, legalábbis ezen az állásponton vannak az ukrán elnöki hivatal képviselői - hangzott el a műsorban. Szerintük minderre azért van szükség, mert sokan próbálják meg Kárpátalja irányában illegálisan elhagyni az országot.

A fotó illusztráció: Tények Archív

Viktor Mikita, az ukrán elnöki iroda vezetőhelyettese, volt kárpátaljai kormányzó azt mondta: "meg kell értenünk a realitásokat", Kárpátalja megye több európai uniós országgal határos. Szavai szerint sajnos sok olyan ember van, aki el akarja hagyni az országot, és a határőrök kötelesek végezni a feladatukat.
Hozzátette: persze szeretnék az ellenőrző pontok számát minimalizálni, de ez csak azután lehetséges, hogy a határ "száztíz százalékosan felügyelet alatt és védve lesz". Ezen dolgozik most a határőrség - mondta.

Az M1 műsorában elhangzott: Kárpátalján az elmúlt három évben jelentősen megerősítették az ukrán európai uniós határszakaszt, és drónokkal, helikopterekkel, illetve szögesdróttal őrzik, mégsem csökkent az országot illegálisan elhagyni kívánó férfiak száma. Nagyon sokan teherautóba rejtőzve, csónakkal a Tiszán vagy éppen taktikai álcahálóba öltözve vágnak át a Kárpátokon, hogy biztonságosan az Európai Unióba meneküljenek. Ennek a tendenciának vélhetően az sem fog jót tenni, hogy Kijev nemsokára újabb három hónappal hosszabbítja majd meg a hadiállapotot és az azzal együtt járó katonai mozgósítást.

Forrás: MTI

 

2025. július 10. 16:37
Nemrég még új klipet forgatott, most viszont ismét aggasztó hírek érkeztek az énekesről.
Totális káoszba fulladt a BSW hétvégi fellépése, amit félbe kellett szakítani, és még rendőrt is hívtak a helyszínre...
Tiltakozni kell az adóemelés ellen, ezért is fontos, hogy minden magyar kitöltse a Nemzeti Konzultációt. Hidvéghi Ba...
Minden készen áll a fűtési szezonra, a magyarok pedig továbbra is Európa legalacsonyabb energiaárait fizetik a kormá...
Csökkentené a nyugdíjakat a Tisza Párt, amely szerint a jelenlegi nyugdíjrendszer túl bőkezű az idősekkel - ezt mond...
LETAROLTA - Száguldó vonattal ütközött egy család autója Budapesten, a kocsi a felismerhetetlenségig összetört. Úgy ...
NEM Ő HÚZTA MEG A RAVASZT! - ebben szinte biztosak. Zámbó Árpy állítja: tudják az igazat. Jövőre feloldják a titkosí...
family
Még csak most mondták ki az igent, már krízisbe került a házasságuk?! Szerdán még arról volt szó, hogy Miló Vikire r...
family
Zámbó Jimmy itt van velünk, most éppen azért, mert 25 év után újra fellángolt a vita, hogy pontosan mi is történt az...
family