Elmondta, a Nemzeti Információs Központ már a harmadik alkalommal tette közzé a titkosítás alól feloldott dokumentumok egy részét, amelyek azt tartalmazzák, hogy 2021 végétől 2022 végéig az ellenzéki összefogás hat politikai formációja, kiegészülve a Mindenki Magyarországa Mozgalommal, hogyan valósította meg a saját kampánytevékenységét, illetve hogyan finanszírozta a közös kampánytevékenységet.
A mostani jelentés azt rögzíti, hogy a különböző pénzmozgások, az egymásnak számlázgatások, valamint az a tény, hogy az Action for Democracy több mint hárommilliárd forint értékben utalt a Mindenki Magyarországa Mozgalomtól kezdve az Oraculum 2020 Kft.-ig forrásokat, azt igazolja, hogy "volt egy olyan politikai kör, amely egyértelműen befolyásszerzésre akartak felhasználni ennek a hat pártnak és a Mindenki Magyarországa Mozgalomnak az együttműködési portfólióját" - fejtette ki Tóth Erik.
Az elemző azt mondta: a jelentés alapján az ellenzéki politikai vezetők valóban tudhattak ezekről a támogatásokról, másrészt ezt tudatosan megpróbálták a jogszabályi környezetet kihasználva "a kampányukba betolni".
A mostani jelentés azt is tisztázza, hogy a számlázások, illetve a kifizetések nem a kampány-, hanem már az előválasztási időszakban elkezdődtek - közölte Tóth Erik, megjegyezve, hogy így került a Karácsony Gergely főpolgármester által alapított és elnökölt 99 Mozgalomhoz több mint 500 millió forintnyi "gyanús pénzösszeg".
Tóth Erik szerint a DatAdat cégcsoport magyarországi leágazását szándékosan azért hozták létre, hogy az előválasztástól kezdődően az országgyűlési választásokig az ellenzéki kampány közös menedzselésében részt vegyen. A DatAdat ennek érdekében elköltött több mint 3 milliárd forintot - mondta, hozzátéve: ezek a pénzek nem magyar adófizetőktől, hanem külső, adott esetben az amerikai baloldalhoz köthető finaszírozóktól érkeztek.