Hiába ígérte Magyar Péter, továbbra sem tette közzé pártja pénzügyi beszámolóját

Továbbra sem érhető el a Tisza Párt honlapján a szervezet idei harmadik negyedévről szóló beszámolója. Pedig Magyar Péter több alkalommal is ígéretet tett erre. Emlékezetes, nemrég napvilágra került egy hangfelvétel, amelyen a párt alelnöke, Radnai Márk arról beszélt, hogy Magyar „kib…szottul” szórta a pénzt - írta hétfőn a Magyar Nemzet.

„A transzparens és kikezdhetetlen működés az első pillanatoktól a Tisza Párt sajátja. Ezt diktálja a tisztesség, ezt írja elő a törvény, és ezt várják a választópolgárok minden politikai szereplőtől Magyarországon” – ezt a szöveget találja az olvasó Magyar Péter szervezetének honlapján. Az oldalon azt is ígérik eredményeik és kiadásaik kapcsán, hogy „mindezeket részletesen a 3. negyedévi beszámolóban ismertetjük, amit várhatóan október végén teszünk közzé.”

Ennek ellenére a lap cikkének publikálásának idején továbbra sem volt nyilvánosan elérhető a Tisza Párt III. negyedévi beszámolója. Bár Magyar Péter többször is megígérte ezt, mégsem váltotta be ígéretét. Múlt héten több alkalommal is vállalta a beszámoló még a múlt héten történő közzétételét.

„Az első és második negyedévet is kiraktuk a honlapunkra, és a harmadik negyedév gazdálkodását is rövidesen, még ezen a héten ki fogjuk tenni, ahogy megígértük.” (2024.11.26., az Európai Parlamentből való bejelentkezés)

„Ennek ellenére fönn van az átláthatósági jelentésünk, a harmadik negyedévről fönn lesz még a hétvégén” (2024.11.29., Bicske)

„Kint lesz a harmadik negyedévről is még ezen a héten, mindenről beszámolunk.” (2024.11.29., Pákozd).

Magyar Péter tehát ismét hazudott, továbbra is titkolja a Tisza Párt zavaros pénzügyeit.

A korábbi ígéretek ellenére sem októberben, sem novemberben nem tették közzé a szeptember végével lezárult negyedév számait.

Mindez azért is érdekes, mert múlt kedden érdekes hangfelvétel érkezett a Magyar Nemzethez: ezen Radnai Márk, Magyar Péter egyik legfontosabb embere, a Tisza Párt alelnöke beszél a pénzügyeikről. Radnai a hanganyagon arra utal: a politikai formációban pénzügyi káosz uralkodott, de vélhetően a júniusi, Hősök terén tartott rendezvényre önmagában több mint százmillió forintot költöttek.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

„Dezső mindenre rábólintott, amit Peti akart. És kiszórt kib…szott sok pénzt, 103 milliót a Hősök terei izére. És ez… És ez no f…cking way.” – fogalmazott Radnai, érzékeltetve, hogy szerinte felesleges volt a költekezés.

Vogel Evelin erre megkérdezte, „Dezsőnek” (vélhetően Farkas Dezsőnek – a szerk.) az volt-e a legnagyobb hibája, hogy „nem tudta kontrollálni”?

„Nem, hogy nem mert nemet mondani. Nem kontrollálta és nem mert nemet mondani. Tehetséges fiú, szóval nem (…), a feszültség köztünk ebből ered. Hogy az utolsó pillanatban, ugye, amikor már az utolsó két-három hét hajrájában voltunk, nem voltak (…), nem voltak jók a szerződések, a számlák, Magyar Marcinak az ügyei, satöbbi.”

Radnai mondatai arról is árulkodnak, hogy Magyar az öccsének, Magyar Mártonnak a pártból is juttathatott pénzt.

Nem ez lett volna az első ilyen. Mint arról a Magyar Nemzet korábban beszámolt, 2023-ban havi 750 ezer forintért végzett kommunikációs tanácsadói feladatokat a Volánbusznál Magyar Péter öccse. Magyar Márton ugyanabban az évben dolgozott az állami vállalatnak, amikor Magyar Péter a cég igazgatóságában ült, s mindketten összesen nagyjából nyolcmillió forintot markolhattak fel.

De nem a Volán volt az egyetlen köztulajdonban álló cég, ahonnan mindketten adott esetben nem is kis summához jutottak: miközben Magyar Péter a Diákhitel Központot vezette, testvére az egyik olyan beszállítónál dolgozott, amelynél vaskos túlárazást állapított meg az állami ellenőrzés.

Azt, hogy miért titkolja továbbra is, többszöri szóbeli és írásbeli ígérete ellenére Magyar Péter a Tisza Párt harmadik negyedéves beszámolóját, nem tudni.

2024. december 02. 15:24
Egyre több sokkoló felvétel kerül napvilágra az ukrán sorozóbizottságok brutális módszereiről. Az elmúlt időszakban ...
Halálra gázoltak egy kerékpárost szerdán Hajdúböszörményben.
Július 15-én a második magyar kutatóűrhajós, Kapu Tibor és az AX-4 űrmisszió legénysége épségben hazatért a Nemzetkö...
42 métert zuhant egy vízesésről egy ausztrál férfi.
A másik két utas könnyebben sérült.
Tudták, hogy Németh Kristóf, a népszerű színész óriási játékos? Hogy pontosan miről van szó, azt máris eláruljuk. Me...
family
Még csak néhány hete robbant be a nyári szünet, de sok sztárszülő már most nem tudja, hogy mit kezdjen a kicsikkel. ...
family
BECSAPÓDÁS - Kamionnak ütközött egy kocsi Békéscsabánál, az autós szörnyethalt, a kamion árokba csúszott, kigyulladt...
Dér Heni, Béres Anett, Németh Kristóf, Anger Zsolt! Talán minden eddiginél erősebb mezőnnyel indul a Farm VIP követk...
family
Tandemugrás, mélytengeri búvárkodás, hegyi kerékpározás, nem minden sztár vágyik a tengerpartra nyáron, sőt! Most az...
family