A rendőrségre a paksi buszpályaudvar forgalmistája tett bejelentést, miután egy általa látásból ismert férfi kedden bement a forgalmi irodába. Ott fenyegetőzött, a maszkját nem volt hajlandó felvenni, majd leköpte az egyik dolgozót - közölte a police.hu.
Később a pályaudvaron is kötözködött több ott várakozóval, ekkor telefonált a bejelentő a rendőrségre. Végül egy buszsofőrrel került szóváltásba az agresszív fiatal, mert nem engedte fel a járaton kívüli buszra, hogy megkeresse ott felejtett pénztárcáját. A vita során rángatta, majd megütötte a 63 éves buszsofőrt, aki meg is sérült. A férfinak korábban is volt már nézeteltérése a Volán dolgozóival.
Az egyenruhások végül elfogták a 24 éves németkéri férfit, majd előállították a rendőrkapitányságra, ezt követően pedig gyanúsítottként hallgatták ki, ahol részben beismerő vallomást tett. Az ügyben a Paksi Rendőrkapitányságon folytatják a nyomozást közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt.
A címlapfotó illusztráció (police.hu).