A leendő elnök az NBC News televíziónak adott telefonos interjúban úgy fogalmazott, hogy a legnagyobb valószínűséggel 90 nap haladékot ad a január 19-én lejáró határidőhöz képest a kínai tulajdonos számára, hogy megfeleljen az amerikai Kongresszus által kétpárti támogatással elfogadott törvénynek, és eladja amerikai szolgáltatását.
Az elnöki beavatkozás azt követően vált szükségessé, hogy pénteken a Legfelsőbb Bíróság helybenhagyta a törvényt, indokoltnak tartva azt a nemzetbiztonsági aggályok kezelése érdekében.
A TikTok pénteki közleményében csalódásának adott hangot, és a helyzet tisztázását kérte a hétfőig még Joe Biden vezette Fehér Háztól, és igazságügyi minisztériumától, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a határidő lejárta, január 19. után az alkalmazás elérhetetlenné válhat 170 millió amerikai felhasználó számára.
A Fehér Ház pénteken közleményben jelezte, hogy Joe Biden elnök, aki aláírta a törvényt, változatlanul úgy látja, hogy az alkalmazás amerikai tulajdonba kerülése biztosíthatja, hogy azt az amerikaiak továbbra is használhassák. Az elnöki hivatal szóvivője ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a jogszabály végrehajtása már az új, Donald Trump vezette adminisztráció idejére esik.