– jelentette ki továbbá, hozzátéve, hogy ennek értelmében a biztosjelöltnek további, ezúttal írásbeli kérdésekre kell majd válaszolnia.
Mint mondta, Manfred Webernek, az Európai Néppárt vezetőjének ez az alku „személyes bosszút jelent”, mert Magyarország korábban nem támogatta, hogy ő legyen az Európai Bizottság elnöke.
Mindazonáltal leszögezte: bízik benne, hogy „végül a józan ész győz”, és az EP-képviselők is úgy látják majd, hogy az új Európai Bizottságnak mihamarabb meg kell kezdenie a munkát.
A Budapesten ülésező Európai Politikai Közösség csúcstalálkozójával kapcsolatos kérdésre Dömötör Csaba azt válaszolta, hogy a diplomáciai esemény cáfolja ama vádat, amely szerint Magyarország elszigetelt lenne, vagy azt, hogy nem lehetséges több, meghatározó ország vezetőjével egyidejűleg kiegyensúlyozott, erős kapcsolatokat ápolni.
„A magyar diplomácia bizonyítja, hogy igenis lehetséges” – szögezte le, aláhúzva, hogy az eseményen „lényegi kérdésekről, nem mondvacsinált politikai cirkuszról lesz szó”.
Ferenc Viktória – aki a környezetvédelmi szakbizottság részéről vett részt a meghallgatáson – úgy vélte, Várhelyi Olivér minden jelenlévő számára meggyőző teljesítményt nyújtott, „minden, a megbízólevelében szereplő témát lefedett válaszaival”.