Egy 51 éves brit férfi Peter Hartshorne-Jones azért lőtte agyon ügyvéd feleségét, mert azt gondolta az asszony covidos. A férfi hosszú ideje kezelés alatt állt súlyos depresszió miatt.
A nő ugyanis rengeteg használt papírzsebkendőt hagyott szerteszét a lakásukban, férje pedig rettegett attól, hogy elkapja a betegséget. Bezárkózott a hálószobába majd úgy döntött, hogy agyonlövi feleségét, nehogy megfertőződjön ő is. 2020.május 3- án otthonukban sörétes puskájával két lövést adott le feleségére, aki később a kórházban életét vesztette.
Ezután maga hívta fel a rendőröket, akiknek azt mondta, nagyon sajnálja, de nem tudja, hogy mi jött rá. Az otthonukba kiérkező rendőrök kritikus mentális állapotban találták. Mentőt hívtak hozzá, majd elmegyógyintézetbe szállították.
Ma lett volna a bírósági tárgyalása, de el kellett halasztani, ugyanis nem volt olyan mentális állapotban, hogy le tudták volna folytatni. Az október 13 - ra kitűzött újabb tárgyalásig elmegyógyintézetben marad -számolt be az esetről a The Sun.
A fotó illusztráció.