Fotó: MTI
Tényi kiemelte, mennyiben bizonyítható, hogy Karácsony Gergely főpolgármester és a városvezetés tudatában volt a fővárosi költségvetési helyzet súlyosságának, és mégis tudatosan vállalta be a Rákosrendezőre fordítandó több tízmilliárd forintos kiadást – ráadásul anélkül, hogy ez szerepelt volna a költségvetésben –, akkor a szándékosság is megállapítható lehet.
A költségvetés pedig Budapest fennmaradása, a kötelező feladatok ellátása érdekében jelentős hatással bír – írta Tényi István a hatóságnak. Tényi a hűtlen kezelés mellett hivatali visszaélés gyanújára is felhívta a figyelmet, ám várhatóan a feljelentést, vagy az ügyben indított eljárást átteszik majd valamelyik rendőr-főkapitányságra, hiszen a BRFK vezetője munkakapcsolatban van Karácsony Gergellyel, így az elfogultság látszatát is kerülni akarják.
Magyar Péter emberei is rábólintottak Rákosrendező megvásárlására
Megjegyzendő az is, hogy a Tisza Párt képviselői is igennel szavaztak a csődköltségvetésre és Rákosrendező megvásárlására. Emelte ki mai, közösségi oldalára feltöltött videójában a budapesti Fidesz frakcióvezetője, Szentkirályi Alexandra.