Brüsszel megszorításokat diktálna Magyarországnak

Újabb brüsszeli ajánlások borzolják a kedélyeket. A rezsicsökkentés megszüntetését, a multik különadóinak kivezetését és az otthonteremtési támogatások megnyirbálását is követeli Brüsszel - foglalta össze a Magyar Nemzet Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselőjének véleményét.

Dömötör Csaba szerdai sajtónyilatkozata szerint Brüsszel ismét olyan gazdasági követeléseket fogalmazott meg Magyarországgal szemben, amelyek súlyosan rontanák a magyar családok megélhetését. A Fidesz európai parlamenti képviselője hangsúlyozta, hogy az Európai Bizottság legfrissebb országspecifikus ajánlásai – vagyis követelései – nemcsak a rezsicsökkentést akarják eltörölni, hanem a különadókat is megszüntetnék, miközben a kamatsapkákat is kivezetnék.

Brüsszel a multik oldalára állt

Dömötör szerint Brüsszel a multinacionális vállalatok lobbijának engedve követelné, hogy Magyarország vezesse ki a különadókat, és ezzel együtt eltörölné azt az alapelvet, hogy az extraprofitot felhalmozó cégeknek is részt kell vállalniuk a közös teherviselésből. A keleti energiaforrásoktól való leválást is erőltetnék, annak ellenére, hogy nem tesznek javaslatot a többletköltségek fedezésére.

Azért nem szólnak erről, mert ők is tudják, hogy ez rossz a magyar családoknak

– fogalmazott.

A kamatsapka kivezetésével a törlesztőrészletek emelkedését is Brüsszel rovására lehetne írni, ahogy az otthonteremtési támogatások megnyirbálását is. A fideszes politikus szerint a brüsszeli ajánlások valódi célja, hogy az EU visszaszerezze a háborús kiadásaira elköltött pénzt, és anyagi mozgásteret teremtsen Ukrajna jövőbeni csatlakozásához. Mindezt úgy, hogy a nagyvállalatok „sokkal jobban járjanak”.

A kép forrása: MTI/Balogh Zoltán

A Tisza párt is Brüsszel érdekeit képviseli

Így néz ki egy olyan párt politikája, amelyet ebben az itteni elit minden lehetséges eszközzel támogat. Pénzzel, mentelmi joggal, plenáris kortesbeszédekkel

– fogalmazott Dömötör.

Dömötör szerint a Tisza Párt is részese ennek a brüsszeli „sarcpolitikának”. Ennek bizonyítéka szerinte, hogy a Tisza-párti EP-képviselők rendre megszavazták azokat az indítványokat, amelyek a keleti energiaimport leállítását, a paksi atomerőmű korlátozását és a rezsicsökkentés kivezetését szorgalmazták.

A politikus külön kitért Gerzsenyi Gabriellára, aki büszkén számolt be arról, hogy korábban bizottsági alkalmazottként maga is a támogatások megszüntetésének szövegén dolgozott.
Kollár Kinga szintén megerősítette, hogy pártja szerint felül kell vizsgálni a magyar adórendszert.

Dömötör szerint ez valójában annyit tesz: „kevesebb adót a multiknak, több terhet a családoknak”.

2025. június 12. 08:51
Iránban kivégezték az Iszlám Állam több tagját
Iránban kivégeztek kilenc, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó dzsihadistát - részletezte az MTI, az ország ...
Izrael csapást mért Jemenben Hodeida kikötőjére
Az izraeli haditengerészet csapást mért Jemenben Hodeida kikötőjére - részletezte az MTI az izraeli hadsereg (IDF) k...
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyom...
Elhalasztották a SpaceX űrrakéta kilövését
Technikai problémák miatt röviddel a rajt előtt elhalasztották a negyedik kereskedelmi Axiom (Ax-4) űrmissziót, amel...
Kijárási tilalmat rendeltek el Los Angeles belvárosában
Kijárási tilalmat, illetve vészhelyzetet is elrendeltek helyi idő szerint kedden Los Angeles belvárosában a bevándor...
Orbán Viktor: Eddig 2 millió, még 8 nap van hátra
Eddig már 2 millióan szavaztak a Vols2025 szavazáson – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán p...
Meghalt az olimpiai és világbajnok sportoló
Hosszan tartó súlyos betegségben 88 éves korában meghalt Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardozó.
Tények este teljes adás, 2025. június 12., csütörtök
APAGYILKOS - Halálra késelte 72 éves édesapját egy férfi Nagykőrösön. Összevesztek, a fiú felkapott egy kést és comb...
Tények gazdasági különkiadás, 2025. június 12., csütörtök
A KSH legfrissebb adatai szerint májusban átlagosan 4,4 százalékkal voltak magasabbak a fogyasztói árak, mint egy év...
Orbán Viktor: Segítsenek rajtad a brüsszeli bürokraták…
„Nézzük hát, mit javasolnak a brüsszeli boszorkánykonyhából Magyarországnak” – írta közösségi oldalán a minisztereln...

Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
A tűzoltók riasztották a forgalmi akadályhoz.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Két autó rohant egymásba Mosonmagyaróváron - Mentő is a helyszínen
Egy sávon halad a forgalom az Ostermayer utca érintett szakaszán.
Drónnal ütközött az útellenőr az M1-esen
Április 12-én, szombaton délután különös baleset történt az M1-es autópálya 158-as kilométerénél, a Lajta pihenő lehajtójánál. Egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kezelésében lévő drón gyakorlórepülés közben – egyelőre tisztázatlan okból – nekiütközött az MKIF autópályakezelő útellenőrző járművének, egy Mercedes Sprinter típusú kisbusznak.
Szokatlan baleset az autópályán: drónnal ütközött az útellenőr
Drónnal ütközött egy útellenőr az M1-es autópályán még szombaton. A szokatlan balesetről részletek derültek ki.
Képeken a megrázó baleset helyszíne, a mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani
Lesodródott és fának csapódott egy autó Csengelénél.
Pótkocsis teherautó fekszik keresztbe ezen a borsodi úton – A gázolaj is folyik, teljes útzár van!
Rendőrségi és tűzoltó egységek is a helyszínre vonultak. A baleset miatt teljes útlezárás van érvényben a helyszínelés idejére. Kiömlött gázolajat takarítanak.
Mentőhelikopter is érkezett a szabadbattyáni balesethez – válaszolt az OMSZ
Közlekedési balesetet szenvedett Szabadbattyán egyik szociális munkatársa. Az OMSZ is megszólalt a sérült állapotáról!
Megrázó fotók készültek a halálos tragédia helyszínén
Hiába vonultak nagy erőkkel a helyszínre a hivatásos szervek, a sofőr életét nem tudták megmenteni.
Mentőhelikopter is érkezett a hajdú-bihari balesethez!
Csütörtök délután riasztották a hatóságokat. A balesethez mentőhelikopter is érkezett.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.