Papp Zsolt György emlékeztett, hogy a jelentéstervezet kidolgozásában a kelet-közép-európai országok képviselői nem vettek részt.
Kiemelte, hogy nem értenek egyet a tervezetben a mai agrártámogatások gerincét adó területalapú támogatások kivezetésével és a húsfogyasztás csökkentését célzó lépésekkel sem.
Közölte, a tervezet értelmében a területalapú támogatásokat, amelyek elosztása objektív rendszer alapján működik, ki akarják cserélni egy sokkal bonyolultabb szabályrendszeren alapuló, jövedelem pótló, jövedelem alapú támogatásokra.
A tervezet második sarkalatos eleme a húsfogyasztást veszi célba, az intézkedés lényege, hogy az állattartók kapjanak támogatást azért, hogy visszafogják a termelésüket, miközben adóemelést javasolnak azért, hogy a fogyasztók nehezebben jussanak hozzá a hústermékekhez.
Utóbbi kapcsán jelezte, ez nemcsak a gazdák ügye, hanem az európai élelmiszerelőállítóké, az európai élelmiszerfogyasztóké is.
Elmondta, hogy ezzel a javaslattal nemcsak a NAK, hanem a V4-ek sem értenek egyet. Ezért úgy vélte, "közösen kell kiállniuk az érdekeinkért, a kiváló minőségű magyar és európai élelmiszerekért".
Papp Zsolt György az MTI kérdésére válaszolva elmondta, a helyzet megoldása érdekében fontos, hogy tárgyaljanak az Európai Bizottsággal, hogy a jelentéstervezet elkészítéséből kimaradt tagállamok, köztük a V4-ek is képviselni tudják a gazdák érdekeit.