Magyarországon hosszú évek óta építik azt a hálózatot, amely amerikai érdekek szerint kívánja befolyásolni a hazai politikai életet, legfőképpen a választások eredményét. A Magyar Nemzet cikksorozata eddigi részeiben bemutatta ennek a globalista baloldali hálózatnak az amerikai szálait, majd a legfontosabb magyar szereplőit, Bajnai Gordon volt miniszterelnököt és bizalmasát, Ficsor Ádámot, aki 2009-ben fél évig betöltötte a titokminiszteri posztot.
Kitértek azokra az amerikai kampányszervezőkre és tanácsadókra, akik meghatározó pozíciókat foglalnak el Bajnaiék cégcsoportjában, az adatszerzésre és adatkezelésre szakosodott DatAdatban, ugyanakkor ismert demokrata párti, baloldali politikusok mellett is dolgoznak.
Ezeken túl felidézték Korányi Dávid tevékenységét is, aki Bajnai Gordon embereként szintén kiváló amerikai kapcsolatokat épített ki, Karácsony Gergely főpolgármester főtanácsadójaként sem Budapesten, hanem New Yorkban székelve látta el a megbízatását, majd a tengerentúlon létrehozta az Action for Democracy nevű szervezetet, amelynek közvetítésével csatornáztak be több mint hárommilliárd forintot a baloldal kampányába.
A 2022-es országgyűlési választási kampányt megelőzően már érezhető volt az egyre erősödő amerikai befolyás a baloldalon, nem véletlen, hogy a miniszterelnök-jelöltjük, Márki-Zay Péter lett, aki 2018-ban az Egyesült Államokból hazatérve nyert Hódmezővásárhelyen polgármesteri címet.
De ez a befolyásolási kísérlet nem mostanában kezdődött, a háttérben egyesek már jóval korábban építgették a hálózatot. Közéjük tartozik egy volt országgyűlési képviselő, angoltanár, Kész Zoltán. De ki is ő?