Alapjogokért Központ: egyre többen állnak ki Magyarország mellett

Egyre többen állnak ki Magyarország mellett, Mike Gonzales, a Heritage Foundation vezető munkatársa és Shea Bradley-Farrell, a Counterpoint Institute vezetője is bírálta Samantha Powert, az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) vezetőjét budapesti látogatását követően - közölte szerdán az Alapjogokért Központ.

Power február 9-én Budapestről tett közzé videót a Twitteren, melyben arról beszél, hogy a USAID igazgatójaként lehetősége van a szerte a világon találkozni olyanokkal, akik a demokratikus intézmények megerősítésén, független média felépítésén és az emberi jogok megvédésén és érvényesítésén dolgoznak.

"Itt vagyok Magyarországon, amely az egyik olyan ország Közép-Európában, ahol a USAID újraindította azokat a programjait, amelyek pontosan ezekkel a kihívásokkal foglalkoznak, és a következő napokban magyarokkal fogok találkozni, és arról fogunk beszélni, ők hogyan képzelik el a szebb jövőt" - mondta a videóban Power, aki az Egyesült Államok korábbi ENSZ-nagykövete.


Shea Bradley-Farrell
szerint mindez "sületlenség". Power szerinte "szándékosan félremagyarázza az emberi jogok, a sajtószabadság és a jogállamiság magyarországi helyzetét, mert Magyarország nem akar LMBT tematikát az iskolákban, és békét akar Ukrajnában, nem pedig további háborúskodást".

"Lefordítom: a Biden-kormány destabilizálni próbálja az egyik NATO-szövetségesünket. Igen, ez ugyanaz a kormány, amely a keblére öleli Lulát és Petrót, két marxistát, akik megvetik Amerikát" - írta a Twitteren Mike Gonzalez.

Forrás: MTI/ Címlapfotó: Samantha Power hivatalos Twitter-oldala

2023. február 15. 18:26
Kigyulladt két teherautó és egy kamion Debrecenben, videón a félelmetes tűzeset
Egyelőre nem tudni, mi okozta a tüzet.
Halálos balesetet okozott egy 16 éves fiatal, felkavaró képeken a végzetes este
A fiatalok korlátnak csapódtak.
Több mint 20 halálos áldozatot követelt a tornádó az Egyesült Államokban
Óriási károkat okozott a gigantikus vihar.
Szijjártó Péter: A magyar-szerb partnerség segít a példátlan kihívások kezelésében
Magyarország és Szerbia stratégiai partnersége, barátsága nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország jobban t...
Szalmonellás lehet ez a termék, visszahívták a boltokból
Szalmonella esetleges jelenléte miatt hívta vissza a forgalomból a dmBio szezám tahini krémet a dm-drogerie markt Kf...
Két front között
Időjárás-jelentés, 2023. március 25., szombat
Atomháború küszöbén áll a világ
Akár atomháborúvá is fajulhat az orosz-ukrán konfliktus, ha a NATO tovább provokálja Oroszországot. Erről írt az Ori...
Földrengés után áradás pusztít
Árvíz pusztít Ecuadorban egy héttel a 6,8 tizedes erősségű földrengés után, amely 14 halálos áldozatot követelt. Néh...
Felrobbant egy csokoládégyár
Ketten meghaltak, tíz ember pedig eltűnt, amikor felrobbant egy csokoládéüzem az egyesült államokbeli Pennsylvaniába...
Ítéletidő tombolt Mississippiben
Legalább 23 ember meghalt, amikor pusztító tornádó söpört végig Mississippi államon péntek éjjel. A vihar hatalmas e...
A spanyolok kiütötték a Haaland nélküli norvégokat
Hosszú Katinkáék Miamiban jártak teniszmeccsen - fotó
Akkora halat fogtak a Körösben, hogy alig bírták megemelni - fotó
Kiesett a Siófok a kézilabda Európa-ligából
A Ferencváros nyerte a női póló Eurokupa magyar döntőjének első felvonását