A szlovák kormányfő köszönetet mondott Magyarországnak

Igor Matovic szlovák miniszterelnök pénteken nyilvánosan köszönetet mondott Magyarországnak, hogy segítséget nyújtott Szlovákiának a koronavírus elleni Szputnyik V orosz oltóanyag beszerzéséhez.

"Szeretném nyilvánosan megköszönni Szijjártó Péter magyar külügyminiszternek azt a nagy segítséget, amelyet a kétmillió Szputnyik V vakcina beszerzéséhez nyújtott Szlovákia népe számára" - írja Matovic a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.

A kormányfő szerint Szijjártó Péter tettekkel bizonyította, hogy Szlovákia barátja, ezért nem tetszik neki, miért is terjesztik bizonyos személyek Szlovákiában ennek az ellenkezőjét. Matovic ezzel a megjegyzésével valószínűleg azokra a szlovák politikusokra célzott, akik az elmúlt napokban Szijjártó Pétert bírálták Révkomáromban tett látogatása és tárgyalásai miatt. A szlovák kormányfőt magyar partnere, Orbán Viktor küldte Szijjártóhoz, aki azután megadta neki a kapcsolatot az orosz gazdasági miniszterhez. "Nagy köszönet illeti ezért, és nem ócsárlás" - szögezte le Matovic. "Ezt követően már egyedül tárgyaltam, Péter a tárgyalásokon nem volt jelen, de az elsődleges segítség tőle jött" - tette hozzá a szlovák kormányfő.

Viszonyom a magyar külügyminiszterrel és a kormányfővel is "eléggé közvetlen ahhoz, hogy bármikor tárgyalni tudjunk olyan nehéz témákról is, mint a kettős állampolgárság" - zárta bejegyzését Igor Matovic.

 

Szijjártó Péter Révkomáromban, miután szlovákiai magyar politikusokkal és a helyi polgármesterrel találkozott, azt mondta, hogy eddig nem sikerült biztosítani a kettős állampolgárság lehetőségét Szlovákiában, de remélhetőleg egyszer erre is megszületik a megoldás. Emellett az idei szlovákiai népszámláláson való részvételre, és azon magyarságuk feltüntetésére kérte a felvidéki magyarokat.

Ivan Korcok szlovák külügyminiszter azt mondta: Szlovákiának érdeke a jó kapcsolatok fenntartása Magyarországgal, de elutasítja a beavatkozást az ország belügyeibe. "Ez nem megfelelő módja a szomszédsági kapcsolatok fejlesztésének" - jegyezte meg Korcok a révkomáromi tárgyalások kapcsán.

MTI/A címlapfotó illusztráció 

2021. március 05. 16:59
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
Magyar Péter arra kérte, most kicsit maradjon észrevétlen, de folytassa a szervező munkát.
Agyonverte az élettársát egy féltékeny férfi Szolnokon, egy ismerősét pedig életveszélyesen megsebesítette. A mentők...
Berepült egy udvarba, majd a három méter magasan egy ház tetejének csapódott egy autó a németországi Bohmtéban, a ba...
Meghalt egy magyar motoros Romániában, miután összeütközött egy másik motorossal. A tragédia a Déli-Kárpátokat átsze...
KAPU TIBOR EXKLUZÍV - Történelmet írunk! Földre szállása után a Naplónak ad elsőként interjút Kapu Tibor! Most percr...
family