A legdrágább bliccelés 430 ezer forintba került tavaly

Tavaly a pótdíjbefizetésekből a MÁV-Start kasszájába 88 millió forint, a Volánbuszhoz pedig majdnem 60 millió forint folyt be - közölte a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a MÁV-Start jegyvizsgálói 2022-ben 19 ezer alkalommal, 2023-ban pedig több mint 30 százalékkal többször, 25 ezer esetben szabtak ki büntetést a jegy nélkül utazók részére, a növekedés egyik oka a vasúttársaság szerint a tavalyi év rekord utasforgalma lehet.

Az elmúlt évben csaknem 6700 ügyet sikerült lezárni, ezzel 35 millió forintnyi tartozást egyenlítettek ki a MÁV-Start felé, amihez hozzáadódtak a korábbi évekből visszamaradt büntetések befizetései is; a legnagyobb egyösszegű befizetés csaknem 430 ezer forint volt.

Jelenleg több mint 70 ezer utas 170 ezer tartozását kezeli a vasúttársaság 4,1 milliárd forint értékben - tették hozzá.

 
A Volánbusz járatain 2023-ban 13 ezer esetben szabtak ki pótdíjat 223,9 millió forint értékben. Tavaly összesen 59,9 millió forint érkezett be az elmúlt évek tartozásainak rendezésével.

A pótdíjat meg nem fizetőkkel szemben a társaság minden esetben megteszi a szükséges lépéseket, jelenleg 790 bliccelés vár jogi végrehajtásra - írták.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a bírságot kapott bliccelők a nagyobb problémákat, a felesleges többletköltségeket kerülhetik el azzal, ha tartozásukat mihamarabb rendezik. Ehhez a MÁV-Volán-csoport segítségét is kérhetik: egyedi fizetési konstrukciót, részletfizetést, fizetési halasztást is kaphatnak, ha szeretnék rendezni tartozásukat - áll a közleményben.

MT/A fotó illusztráció (MTI)

2024. január 19. 20:02
A Tisza Párt gazdasági kabinetjének adóemelési terveire Szalai Piroska miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán...
Hiába tett meg mindent a nyáron Magyar Péter, hiába az országjárás, nem tudta növelni táborát. A Fidesz digitális ho...
Tímea először megrémült, majd szakemberhez fordult.
Ismét egy kamera buktatta le a perverz férfit.
Vascsővel, kalapáccsal, baltával és karddal verte rendszeresen a feleségét egy mezőkövesdi férfi. A nőt többször le ...
Futótűzként járja be a világot egy felvétel, amin egy influenszer párost letarol egy terepjáró, miközben ők épp élőz...
family
Ahol a Liptai, Stohl és Tilla triumvirátus megjelenik, ott kő kövön nem marad. Már ami a jókedvet illeti. Megengedté...
family
Sorra jelentik be a hírességek, hogy jön a baba, szülők lesznek. Most épp Megyeri Csilláról derült ki, hogy anyuka l...
family
L.L. Juniort is ledöntötte a lábáról a veszélyes kór, nincs jól. Viszont villámgyorsan fel is kéne épülnie belőle, a...
family
VÉRFAGYASZTÓ - Brutális gázolás Budapesten, rendőrök elől menekülő férfit ütöttek el, métereket repült a levegőben, ...