2025. december 08. hétfő, Mária
5°C Budapest

Lett egy új hídja Magyarországnak, az éj leple alatt emelték a helyére – Fotók

Fotókon a monstrum.
Tenyek.hu
2025. szeptember 29., hétfő 09:48
Vágólapra másolva!

Véget ért a pályazár Budapest irányába az M7-es autópályán Velencénél - közölte a MKIF Zrt. hivatalos Facebook-oldalán vasárnap.

A szombatról vasárnapra virradó éjjel ugyanis beemelték az új gyalogos- és kerékpáros híd főváros felé vezető oldal fölött átívelő elemeit. A munkálatok a tervezettnél két órával korábban, vasárnap reggel 9:54-kor befejeződtek, így ismét zavartalan a forgalom.

Gigantikus hidat emeltek be

A 193 tonnás, 80 méter hosszú hidat nyolc elemben szállították a helyszínre, amelyeket kettesével illesztettek össze. A daruzás során így négy nagy elemet kellett a helyére emelni. A következő beemelés októberben várható.


Az új szerkezet a régi hídhoz képest szélesebb (4,5 méter) és lankásabb (5%-os emelkedésű) lesz, a közlekedés biztonsága érdekében pedig 20 méterrel arrébb épül. A régi hidat nem újítják fel, mivel a műszaki vizsgálatok szerint drágább lenne a rekonstrukció, ráadásul a 2027-re tervezett M7-es bővítésnél a kiszélesített pálya már nem férne el alatta.

Az MKIF Zrt. jelezte: a Velencei-pihenő parkolóit a továbbiakban is időszakosan lezárhatják, de a jelenlegi híd továbbra is biztonságos. A forgalomkorlátozások pontos időpontjáról előre tájékoztatják majd a közlekedőket.

A nyitókép forrása: MKIF Zrt., Facebook

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk