Kifejtette, ez azt jelenti, hogy a természet által megalkotott környezetben olyan infrastrukturális fejlesztések történhessenek, hogy a vidéken élőknek valóban minőségi életük lehessen.
Nagy István úgy fogalmazott, az átadott piac egy gazdaságfejlesztési központ is, amely a helyi gazdaságot is erősíti.
Hozzátette: a hazai földben megtermelt helyi termékek értékesítése hozzájárul a gazdaság fejlődéséhez, az élhető, fenntartható vidéki élethez.
A hazai termékek megvásárlásával a magyar családokat és munkahelyeket tudjuk támogatni, és biztosak lehetünk abban, hogy jó minőségű és biztonságos termékeket vihetünk haza - emelte ki az agrárminiszter.
Elmondta, ezen szemlélet alapján kezdte meg 2012-ben a kormány a helyi termelői piacok fejlesztését. A cél az volt, hogy segítsék a kistermelők által megtermelt alaptermékek és az azokból előállított élelmiszerek eljuttatását a fogyasztókhoz.
Nagy István ismertette, országosan ma már 321 termelői piac működik, ebből 23 Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. Kiemelte, míg 10 évvel ezelőtt alig 5 ezer regisztrált kistermelő volt, ma már több mint 23 ezer ember foglalkozik ezzel a tevékenységgel, közülük csaknem 800-an szintén a vármegyében termelik és kínálják portékáikat.
A miniszter elmondta, hogy a Vidékfejlesztési programon keresztül hirdették meg a kistermelők termelési- és értékesítési lehetőségeinek stabilizálását segítő beruházási pályázati csomagot, amely a mezőgazdasági kisüzemek és a helyitermék-értékesítő piacok és vásárterek támogatására irányuló felhívásokból tevődött össze.