Kifejtve, hogy két megoldással alkalmazkodhatunk ehhez. Az egyik az üvegházhatású gázok kibocsátásának a csökkentése, a másik pedig az alkalmazkodóképességünk növelése.
„Olyan praktikákra kell gondolni, mint a mezőgazdasági területek öntözhetőségének a fejlesztése. Vagy a városi területek klímatudatos felújítása zöldterületek növelésével” – árulta el.
Magyarországon a közeljövőben hektikus időjárása kell számítani télen és nyáron is, állítja Litke Máté.
„A meleg szélsőségek száma növekedni fog, míg a téli extrém hidegek száma csökkeni. A teleink azok egyre inkább csapadékosabbak lesznek. A jelenlegi modellek szerint ez egyre inkább eső és nem hó formájában. Nyaranta pedig a csapadék egyszerre, nagy mennyiségben zúdul majd ránk. Ezek után pedig egy hosszabb, száraz időre kell készülni” – részletezte.
Kiemelte, hogy természetesen ezek tendenciák, tehát nem minden nyarunk és telünk lesz ilyen, de egyre valószínűbb, hogy ilyeneket kell majd megélnünk.
Hozzáfűzve, hogy régen is voltak ekkora viharok és extrém hőség, de azt kétségtelen, hogy a mérések kezdete óta a 10 legmelegebb év az az elmúlt 40 évben volt, a legmelegebb 3 pedig az elmúlt 10 évben.