Hihetetlen életmentés zajlott Borsodban, még a polgármestert is bevonták

Lódarazsak támadtak meg egy idős nőt az Aggteleki Nemzeti Parkban, ahonnan csak a polgármester és egy mentőhelikopter segítségével tudták kimenteni.

Péntek délután értesítették a miskolci mentőket, miszerint egy idős nőt több lódarázs is megcsípett. Ennek következtében allergiás reakció lépett fel, így a nő ájultan feküdt a Tohonya tanösvényen, valahol az Aggteleki Nemzeti Parkban.

Ennél több információt nem tudott adni a bejelentő, ráadásul térerő hiányában a segélyhívás is többször megszakadt. A mentésirányító azonnal értesítette a legközelebbi egységet és bevetették a miskolci mentőhelikoptert is, miközben folyamatosan próbálta kideríteni, pontosan hol is lehet az ájult nő.

Annyi biztosnak látszott, hogy Jósvafő külterületén lehet a baj, így szükség volt a helyi polgármester segítségére is, aki maga is az Országos Mentőszolgálatnál dolgozik. A szakember azonnal intézkedett, és saját terepjárójával elindult a beteg keresésére.

A polgármester helyismerete nélkülözhetetlennek bizonyult, segítségével a mentők már könnyebben rátaláltak az eszméletlen nőre, akit azonnal elláttak. A mentéshez a helyszínen landoló helikopter személyzete is csatlakozott, és a beteget végül stabil állapotban szállíthatták kórházba.

2021. augusztus 06. 17:44
Ledobta kutyáját a negyedik emeletről, 20 métert zuhant az öleb
A házikedvenc nem élte túl a zuhanást.
Húscafatok lepték el az autópályát, le kellett zárni a külső sávot - videóval
Horrorfilmben is megállta volna a helyét a sztráda látványa.
Könyv készül Jákob Zoltán életéből, titkokat árul el a Nagy Ő
Magyarország egyik leggazdagabb embere hamarosan az ország szeme láttára kezd párkeresésbe a Nagy Ő című reality ker...
Nem lehet halottá nyilvánítani Suhajda Szilárdot
A hegymászó holtteste nem került elő.
Kisgyerekeket késeltek meg egy játszótéren, videón a szíriai támadó
Három gyerek életveszélyes állapotban van.
Soros-szervezet vette védelmébe Eva Kailit, a brüsszeli korrupciós botrány főszereplőjét, újra politizál
A görög EP-képviselő hihetetlen magyarázattal állt elő a bőröndnyi kenőpénzt illetően. 
Búcsúzik a színháztól Szabó Erika, hamarosan különleges feladat elé néz
A színésznő megható posztban tudatta a hírt.
Soros György titokban elküldte a fiát, hogy egyeztessen az alelnökkel
Kamala Harris amerikai alelnök kedden remek hangulatban találkozott Soros György nemzetközi tőzsdespekuláns fiával. ...
Július 6-án rajtol az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj
Idén július 6-án rajtol Balatonfüredről az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásverseny, amelyre ...
Nyugtalanító dolog halad az ország felé, készültség van a Fehér-Körösön
Gyulán korábban már okozott problémát.
Megdöbbentő dolgokat mondott a szülés után Kulcsár Edina
Óriási sikerek, gazdag kínálat - van miért ünnepelnie a magyar filmszakmának és a közönségnek
Rémisztő felfedezés: döbbenetes módon pusztul el az emberiség
Több Bundesliga-topcsapatnál is játszott a Fradi új igazolása
Rágalmazásért perlik a ChatGPT fejlesztőjét