Fotó: Illusztráció (Shutterstock)
Az állításokat 15 csoportba sorolják, amelyek az intimitást, a szenvedélyt és az elkötelezettséget jelzik.
Ezek közé tartozik, hogy "már a partnerem látványa is izgalomba hoz", "jelentős érzelmi támogatást kapok a partneremtől" és "semmi sem fontosabb számomra, mint a partneremmel való kapcsolatom".
Továbbá összegyűjtötték a világmodernizációs indexet (WMI) és a humán fejlettségi indexet (HDI) is arra az országra vonatkozóan, ahol élnek.
Mindkettő azt mutatja, hogy mennyire fejlett az adott ország, az előbbi például figyelembe veszi a szegénység, az egészségügy, az infrastruktúra és a gazdaság szintjét.
Egy ország HDI-je a lakosság várható élettartamát, iskolázottságát, jövedelmét és egészségi állapotát vizsgálja.
Végül a tudósok feljegyezték az egyes országok éves hőmérsékletét, a nemek közötti egyenlőtlenségek arányát és a "kollektivizmust", vagyis azt, hogy a közösségeket mennyire helyezik előtérbe az egyénekkel szemben.
Az összes adat elemzése után kiderült, hogy a magasabb WMI-vel, HDI-vel és nemek közötti egyenlőséggel rendelkező országokban a legboldogabbak a párok, különösen az intimitás terén.
Más tanulmányok kimutatták, hogy a fejlettebb országokban az emberek nagyobb hangsúlyt fektetnek az érzelmi közelségre és a kölcsönös vonzalomra.
Ezért a magasabb életszínvonalú országok lehetővé tehetik a párok számára, hogy a partnerükkel való kapcsolatukat előtérbe helyezzék, és közelebb kerüljenek egymáshoz.