
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
A szálló por magas koncentrációja miatt az ország több pontján is veszélyessé vált vasárnapra a levegő minősége. A Kaposváron, Ajkán, Várpalotán, Székesfehérváron, Esztergomban, valamint a Sajó völgyében Putnokon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren élők akár légúti tüneteket is tapasztalhatnak - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) az MTI-vel.
Több nagyváros egészségtelen minősítést kapott, köztük Győr, Pécs, Kecskemét, Békéscsaba és Miskolc, Szeged és Szolnok levegőjének minősége pedig kifogásolt.

A fotó illusztráció: MTI
A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint anticiklon alakítja az időjárást a Kárpát-medencében, így a következő napokban egyre nagyobb területen várható köd és rétegfelhőzet, ami napközben is megmaradhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad, ezért a levegőminőség további romlása várható: a szálló por napi átlagkoncentrációja egyre több helyen haladhatja meg az egészségügyi határértéket.
A veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges emberek is légúti tüneteket tapasztalhatnak, ezért tanácsos kevesebb időt tartózkodni ilyenkor a szabadban. A porszennyezés következtében hosszú távon akár légzőszervi, valamint szív- és érrendszeri megbetegedések is kialakulhatnak.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen