2025. december 08. hétfő, Ambrus
6°C Budapest

Az életéért küzdenek az elgázolt Csimpinek

Magára hagyták az árokban.
Tenyek.hu
2025. október 23., csütörtök 11:43
Vágólapra másolva!

Rettenetes látvány fogadta a megtalálót, aki rábukkant a Békés vármegyei békéscsabai Kígyósi úton a sérült kutyára, aki akkor már több órája feküdt az árokban, magára hagyva. Valószínűleg egy autós elütötte és továbbhajtott – részletezte a Csabai Állatvédők Khe a Facbook-bejegyzésében.

A szerencsétlenül járt állatot azonnal állatorvoshoz vitték, ahol kiderült, hogy bordatörést és májkárosodást szenvedett és gyulladás van a szervezetében. Infúziót, fájdalomcsillapítót és antibiotikumot kapott, és jelenleg is küzdenek az életéért, hogy újra egészségesen és szeretetben tudjon élni.


Az állatmenhely felhívta a figyelmet arra, hogy ennek a kutyának biztos volt gazdája, aki sajnos nem foglakozott vele, hanem valamiért kitette az út szélére, ami végül majdnem tragédiához vezetett.

– zárták a bejegyzést az állatvédők, akik Csimpinek nevezték el a sérült kutyát.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk